Один з блоків ХАЕС виводять з української енергосистеми. ЗеКоманда - проти

Герус звернувся до Кабміну з проханням припинити реалізацію проекту енергомосту "Україна-ЄС"

Один з блоків ХАЕС виводять з українсько…

Представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус звернувся до уряду з проханням припинити процес реалізації проекту енергетичного мосту "Україна-ЄС", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Іnterfax-Україна.

"Минулого тижня міністр енергетики підписав наказ, згідно з яким один блок Хмельницької АЕС виводиться з української енергетичної системи та передається, по суті, в польську енергосистему. Так ми взагалі залишимося тільки з дорогою вугільною та "зеленою" генерацією. Тому в мене прохання цей процес припинити. Наразі цього категорично не можна робити", - сказав він, виступаючи на засіданні уряду в середу.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що головною метою реалізації проекту енергомосту є, насамперед, інтеграція української енергетичної системи в європейську. Водночас він зазначив, що до сьогодні перебував у відпустці й не підписував минулого тижня жодних документів, зокрема й наказу щодо проекту.

Енергоміст "Україна-ЄС" передбачає організацію видачі потужності з блока №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом із 750/330 кВ ПС "Західноукраїнська" та 750 кВ ЛЕП ХАЕС-Жешув (Польща). Отримувані від експорту електроенергії з цього блоку кошти планується використати для фінансування будівництва блоків №3-4 на Хмельницькій АЕС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook