На Хмельниччині запрацювала одна з найбільших в Україні сонячних електростанцій - "Кам’янецька"

На 110 га встановили 220 тисяч монокристалічних модулів сонячних елементів і модулів, а також силові трансформатори. Бюджет же сільської громади отримуватиме щорічно 2,6 млн грн орендної плати

На Хмельниччині запрацювала одна з найбі…

У Кам'янець-Подільському районі на території села Панівці ввели в експлуатацію сонячну електростанцію "Кам’янець-Подільська" компанії "Подільскенерго", передає Depo.Хмельницький.

Пікова потужність станції, яка вже почала відпускати електроенергію в мережу, становить 63,8 МВт, що робить її другою в країні за потужністю. Заплановане щорічне виробництво електроенергії складе 68,2 ГВт/рік, що дозволить забезпечити електроенергією третину з 13000 домогосподарств в Кам'янці-Подільському і дозволить забезпечити скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тисяч тон щороку.

Інвесторами проекту на паритетних засадах виступили група ICU і американський фонд VR Capital Group. Загальний обсяг інвестицій у будівництво СЕС “Кам’янець-Подільська” склав біля 55 млн дол США.  

"Ці інвестиції - наочне свідчення нашої підтримки структурних реформ в Україні. Іноземні інвестори звернули увагу на суттєвий прогрес, який зробила країна після Революції Гідності, незважаючи на величезні труднощі, з якими Україні довелося зіткнутися з того часу. Інвестувавши в Україну понад одного мільярда доларів, ми є одним з найбільших іноземних інвесторів країни і готові продовжити підтримку української економіки. Ми також пишаємося, разом з нашими партнерами з ICU, своїм внеском у розвиток зеленої енергетики в Україні," - каже президент VR Сapital Group Річард Дейтц.

За словами ж керуючого партнера ICU Макара Пасенюка, це - перший з трьох спільних з VR Capital Group проектів у галузі альтернативної енергетики. “Найближчим часом планується запуск нашої другої сонячної електростанції - потужністю 35 МВт, яка розташована в Херсонській області. Також на початковій стадії будівництва - декілька середніх за розмірами СЕС у Миколаївській області. Впевнені, що наші проекти стануть вагомою підтримкою національному курсу з досягнення енергетичної незалежності України та скороченню обсягів шкідливих викидів в атмосферу”, - коментує Макар Пасенюк.

Проектування і будівництво сонячної електростанції “Кам’янець-Подільська” тривало сім місяців і дозволило протягом цього періоду створити біля 300 нових робочих місць. На станції встановлено 220 тисяч монокристалічних модулів провідного світового виробника сонячних елементів і модулів Longi Solar, а також силові трансформатори компанії ETD. Генеральним підрядником будівництва виступила українська компанія, що спеціалізується на проектуванні і будівництві об’єктів відновлювальної енергетики і розподільних мереж - KNESS. Більше 50% комплектуючих станції виготовлено на українських підприємствах.

На даний час компанія “Подільськенерго” забезпечує район 45 штатними робочими місцями, а більшість процесів на станції автоматизовані.

Щорічно в бюджет села Панівці "Подільськенерго" сплачуватиме 2,6 млн грн в якості орендних платежів за використання земельної ділянки, що робить компанію головним платником податків для місцевої громади. Дані кошти будуть витрачені на першочергові соціальні потреби села.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme