На Хмельниччині спецоперація "антикір" вступила в активну фазу

У навчальних закладах області розпочалася тотальна імунізація 

У Хмельницькій області стартувала активна фаза спецоперації з протидії захворюваності на кір, передає Depo.Хмельницький.

Як інформує Хмельницький обласний Центр громадського здоров’я, мобільні бригади розпочали здійснювати вакцинацію в закладах освіти.

З цього приводу у Департаменті охорони здоров’я ОДА провели спеціальну нараду, на якій проаналізували кількість дітей, котрі підлягають імунізації проти кору, обговорили механізми роботи та графіки виїздів мобільних бригад, ситуацію із забезпеченням вакциною. Зокрема, у бригадах має працювати персонал, котрий пройшов підготовку на спеціальному тренінгу, організованому МОЗ. Також мобільні бригади мають бути забезпечені аптечками невідкладної допомоги, розхідними матеріалами, вакцинами з дотриманням вимог холодового ланцюга та коробами безпечної утилізації.

На переконання виконувачки обов'язків директора ДОЗ ХОДА Тетяни Косовської, необхідно в першу чергу відпрацювати механізм роботи та щоденний моніторинг результатів вакцинації. Головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я Олександр Мирний повідомив, що в рамках додаткових заходів першочергово вакцинуватимуть дітей, котрі не мають жодного щеплення проти кору і тих, хто підлягає вакцинації, в рамках рутинної імунізації. Наразі розраховують точну кількість доз вакцини, які необхідні для цих потреб.

Під час наради технічний консультант бюро ВООЗ в Україні з питань імунопрофілактики Марія Бачмага розповіла представникам центрів ПМСД,відповідальним за роботу у цьому напрямку, про вимоги та особливості проведення імунізації та відповіла на актуальні питання. Також кожен з присутніх отримав друковані матеріали, в яких міститься уся необхідна інформація стосовно додаткових заходів з імунізації, що проводяться в нашій області.

Нагадаємо, наприкінці квітня в області оголошена масштабна спецоперація проти кору через один із найвищих показників захворюваності в країні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький