На Хмельниччині "взялися" за ліси

Місцева влада намагається навести лад в лісовому господарстві
Depo.
19 липня 2016 13:07
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині "взялися" за ліси
На Хмельниччині "взялися" за ліси

Використання і збереження лісового фонду перевірить спеціальностворена комісія, що запрацювала відсьогодні, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією сайту облдержадміністрації.

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко разом з представниками силовиків та посадовців визначав напрями запобігання незаконної діяльності в лісовій галузі.

“На сьогодні є багато нарікань на правильність ведення лісового господарства, - каже Володимир Ілліч. - Ситуацію, яка склалася довкола лісової галузі області потрібно вивчити і, якщо є випадки несанкціонованої вирубки лісів та незаконної реалізації матеріалів, то необхідно вжити законних заходів з боку контролюючих органів."

В полі зору влади - ефективність використання лісового фонду лісокористувачами області, стан охорони лісів після незаконних рубок 2015 та 1 півріччя 2016 року, цивільно-правова відповідальність за порушення лісового законодавства та питання господарської діяльності з виробництва деревного вугілля.

За даними Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, площа лісів області становить 281,6 тис. га.

В постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства перебуває 192,5 (68%).

В лісокомунальних підприємствах області, яких нараховується 41 одиниця, - 73,3 тис. га лісових ділянок.

Окремою є й проблема передачі земель, які самозаліснились і не мають лісокористувача, та передача користувачам захисних смуг. Відсутність користувача в даних смугах призводить до неконтрольованих рубок в них і до завдання значних збитків державі.

Крім того, наразі відсутній чіткий механізм видалення зелених насаджень, які є за межами населених пунктів.

Ліси області є у користуванні багатьох користувачів, які часто неспроможні з ними впоратися. Тому, цілком вірогідно, їх передаватимуть одному користувачеві.

Нагадаємо, днями вирубку лісів на Городоччині проінспектував особисто губернатор, а на Ярмолинеччині незаконно вирубали гектар лісу.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та