На Хмельниччині вперше в Україні з'явилися сертифіковані соціальні перемовники

Відбувся перший випуск та вручення сертифікатів соціальним перемовникам, які працюватимуть в громадах і будуть своєрідними посередниками між поліцейськими і місцевими жителями

Про це інформують в СК ГУНП області, передає Depo.Хмельницький.

Впродовж року на території області активно впроваджувався проект "Інститут соціальних перемовників". Розробляли та втілювали проект у життя його ініціатори з ГУ Нацполіції Хмельницької області та громадської організації "АСТАР". Ідею представили на конкурсі під назвою "Безпечна громада - спільний інтерес, спільна відповідальність", і в результаті він став переможцем серед понад сотні претендентів на перемогу з усієї України.

Далі усі бажаючі брати участь у цьому проекті подавали заявки та проходили спеціальний навчальний інтенсив, який складався з кількох модулів. Під час навчання майбутні соціальні перемовники опановували ази законодавства, майстерність комунікації та вирішення різного типу конфліктів.

У результаті успішно пройшли навчання представники 11 об'єднаних тергромад області: Баламутівської, Вовковинецької, Дунаєвецької, Летичівської, Маківської, Сатанівської, Смотрицької, Солобковецької, Старосинявської, Судилківської та Чемеровецької.

Під час форуму "Громадська безпека та інститут соціальних перемовників", який днями пройшов у Хмельницькому, відбувся офіційний випуск та вручення сертифікатів соціальним перемовникам. Також кожен із них отримав спеціальну валізу соціального перемовника, куди увійшли довідник, спеціальний яскравий жилет, ліхтар, відеокамера, обмежувальна стрічка, канцелярія та інші необхідні речі.

У громаді соціальні перемовники будуть такими собі місцевими помічниками дільничного і працюватимуть на упередження серйозних конфліктів та правопорушень.

Інститут соціальних перемовників успішно діє у більш ніж 20 країнах світу. А от в Україні Хмельницька область стала першою, де впроваджується така практика.

Нагадаємо, перші цивільні помічники дільничних цього року з'явилися в Маківській, Меджибізькій та Старосинявській ОТГ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький