На Хмельниччині спалили майже 50 свиней

В області боряться зі збудником африканської чуми
Depo.
16 травня 2016 17:47
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині спалили майже 50 свиней
На Хмельниччині спалили майже 50 свиней

Хворих тварин ветеринарні служби вилучили з приватних господарств і утилізували, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на УНІАН.

У Хмельницькій області в 3-кілометровому радіусі навколо села Гірчична Дунаєвецького району, де був виявлений збудник африканської чуми свиней (АЧС), утилізовали 46 голів свиней.

Як повідомив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації з питань АПК Володимир Кальніченко, хворих тварин ветеринарні служби вилучили з підсобних господарств, вбили і утилізували шляхом спалювання в спеціально відведеному місці.

“Ситуація контрольована. Інших випадків зараження АЧС в області не зафіксовано", - підкреслив чиновник.

Нагадаємо, 10 травня ветеринари зафіксували перший випадок африканської чуми свиней - в селі Гірчична Дунаєвецького району, де загинуло 7 свиней.

Вінничина виставила свої карантинні кордони, аби убезпечити себе від поширення зарази.

Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Міністерства сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь з 13 травня ввів тимчасові обмеження на ввезення свиней, свинячого м'яса і субпродуктів з Хмельницької області через спалах АЧС. З початку 2016 року в Україні зареєстровано 9 випадків АЧС: у Полтавській і Одеській областях – по 3, в Житомирській, Кіровоградській та Хмельницькій – по одному. Крім недавно виявленого, неблагополучними залишаються ще два пункти – один в Одеській області та один - у Київській. У 2015 році в Україні зафіксовано 40 спалахів захворювання.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький