Під загрозою африканської чуми опинилося одне з найбільших м'ясопереробних підприємств України

На Хмельниччині сталась надзвичайна ситуація. В Дунаєвецькому районі виявлено африканську чуму свиней
Depo.
12 травня 2016 09:50
ФОТО: depo.ua
Під загрозою африканської чуми опинилося одне з найбільших м
Під загрозою африканської чуми опинилося одне з найбільших м'ясопереробних підприємств України

На Хмельниччині в одному з сіл Дунаєвецького району масово почати дохнути свині, передає Depo.Хмельницький.

"У селі Гірчична в одному з домогосподарств загинули свині. Працівники санепідслужби відібрали чотири зразки і відправили їх на дослідження в Науково-дослідний іститут в столицю. Дослідження підтвердили, що свині загинули в результаті захворювання на африканську чуму свиней", - коментує в.о. начальника головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов'юк.

В районі в екстренному режимі провели засідання Державної надзвичайної протизоотичної комісії при Дунаєвецькій РДА, на якій затвердили ряд карантинних заходів.

Надзвичайність ситуації полягає ще й у тому, що в Дунаївцях розташоване одне з найбільших м'ясопереробних підприємств не лише Хмельниччини, а й України, ТОВ "Верест". Тож, районом уже шириться паніка, оскільки на підприємстві переробляють свиней, які, зокрема, закупляються і в населення Дунаєвеччини.

Навколо села Гірчична уже встановили карантинні пости. Оскільки африканська чума не піддається лікуванню і профілактиці, єдиний спосіб запобігти поширенню зарази - спеціальна дезінфекція.

"Для людей ця хвороба не несе загрози, але людина може перенести її на одягу, руках чи взутті, - каже Олександр Садов'юк. - Для того і встановили карантинні пости  зі знезараження транспорту й обдягу і взуття людей".

Посадовець також додав, що єдиний спосіб зупинити поширення зарази - умертвління й спалювання свиней, чим уже почали займатися відповідні служби.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький