На ХАЕС готують енергоблок №1 до експлуатації у понадпроектний термін

Основна умова продовження експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС у понадпроектний строк - гарантія безпеки

На ХАЕС готують енергоблок №1 до експлуа…

Основна умова продовження експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС у понадпроектний строк - гарантія безпеки, - зазначив на зустрічі з представниками засобів масової інформації заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки (ЗГІЯРБ) атомної станції Віталій Литус, передає Depo.Хмельницький за інформацією сайту ХАЕС.

Наразі продовжуються роботи з підготовки енергоблока №1 до експлуатації у понадпроектний термін.

Служба аналізу безпеки ХАЕС підготувала звіт з періодичної переоцінки безпеки, який нині проходить відповідні експертизи. Після усунення зауважень, вивчення та затвердження, Державна інспекція ядерного регулювання України буде приймати рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 Хмельницької АЕС.

Проектний термін експлуатації першого енергоблока, згідно із умовами відповідної ліцензії завершується 13 грудня 2018 року.

Заплановано здійснити модернізацію системи вимірювання людини (СВЛ), модернізувати та встановити додаткові стійки радіаційного контролю. Усі намічені заходи планується реалізувати на основі "Загального плану-графіка підготовки енергоблока №1 ВП ХАЕС до продовження експлуатації", який складається із двох частин: графіка виконання інжинірингових заходів та детальних графіків виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки КЗПБ.

Значну частину важливих робіт з продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС у понадпроектний строк буде здійснено в рамках планово-попереджувального ремонту, який запланували розпочати в листопаді поточного року. Згідно із узгодженими документами, у грудні цього року буде вивантажено все ядерне паливо із активної зони і реакторну установку переведено в безпечний стан.

Цьогоріч запланували і оновлення пунктів радіаційного контролю, в частині радіозв'язку, на сучаснішу систему. Вже відбулися торги та вибрано постачальника.

Системою радіаційного контролю на Хмельницькій АЕС здійснюється безперервний контроль викидів та скидів радіоактивних речовин у навколишнє середовище, вимірюється концентрація радіонуклідів у воді, в грунті, рослинності, в атмосферному повітрі. Реальні показники цього контролю значно нижчі встановлених норм. Результати аналізів свідчать, що радіаційний фон на промисловому майданчику, у санітарно-захисній зоні та зоні спостереження ХАЕС перебувають на рівні природних фонових значень, виміряних до пуску атомної станції.

"Хмельницька АЕС дотримується всіх норм і правил, щоб підприємство було безпечним та зробить все необхідне щоб і після продовження терміну експлуатації першого енергоблока ядерний об'єкт функціонував ще надійніше," - констатує Віталій Литус.

Нагадаємо, атомники активно працюють, адже до 2020 року мають отримати ліцензії для продовження експлуатації у понадпроектний строк блоку №1.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"