ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На 8 Березня українці дарують 80% голандських квітів

На наших ринках здебільшого імпортовані квіти
Depo.
8 березня 2016 14:04
ФОТО: depo.ua
На 8 Березня українці дарують 80% голандських квітів
На 8 Березня українці дарують 80% голандських квітів

Більшість подарованих в Україні на 8 березня квітів імпортовані з Голландії з аукціону Flora Holland, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Економічну правду".

Україна також вирощує квіти на експорт, проте вони розцвітають ближче до квітня. Тому в цей період найчастіше завозяться рослини із тих країн, де вже тепло і весняно, або де флористика розвинена як бізнес.

Оборот аукціону Flora Holland - 4 млрд євро на рік. Ця компанія контролює 90% ринку зрізаних квітів Голландії. Площі торгівлі квіткової біржі завширшки як 100 футбольних полів - майже 75 га.

Проте на квітковому аукціоні продаються квіти й з інших країн-експортерів: Кенії, Ефіопії, Еквадору, Німеччини, Іспанії, Італії та Бельгії. Значна частка ринку – це вирощені в Голландії рослини.

Логістичний шлях квітки починається з оранжереї, де її зрізають, вантажать у спеціальні термофургони (якщо квіти вирощені в Голландії), або ж квітку доставляють до літака (якщо рослина їде з Кенії, Ефіопії, Еквадору чи інших країн).

На 8 Березня українці дарують 80% голандських квітів - фото 1

Щодня поставки партій квітів відбуваються о 23:00. З півночі до 5:30 ранку квіти вивантажують, розпаковують та сортують на конвеєрній лінії, де інфрачервоні датчики визначають величину пуп’янка і довжину стебла. Після автоматизованого відбору квіти відвозять в холодильні кімнати, де вони зберігаються до початку аукціону.

О 06:00 починається квітковий аукціон, який, триває близько чотирьох годин. Лот вивозять в зал, а на екран виводиться інформація про нього: сорт квітки, виробник, кількість, ціна. Торги за лот тривають не більше однієї хвилини.

З 12:00 до 14:00 на складських приміщеннях аукціону Flora Holland квіти упаковують для транспортування і вантажать в машини для доставки за місцем призначення. У скляних оранжереях квіти розпускаються не під променями сонця, а під світлом електричних ламп, які підтримують температуру не нижче +19. Після зрізання рослини ставлять у воду та залишають на 4 години – щоб вони отримали достатньо води. Щоб зрізані квіти довше "жили" - воду для них попередньо пом'якшують спеціальними розчинами. Такий спосіб збільшує тривалість життя квітки приблизно на 20 днів.

Найпопулярніші квіти у світових закупівлях – троянда, хризантема, тюльпан, лілія та африканська ромашка Загалом ланцюг постачання від компанії виробника квітів до кінцевого споживача в Україні схематично виглядає так:

На 8 Березня українці дарують 80% голандських квітів - фото 2

В українські магазини квіти найчастіше потрапляють або через польських посередників або через прямі закупівлі, які здійснюють великі українські торгові компанії такі як "Камелія", "Украфлора", "Асканія-Флора", "Флорімаг".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький