Місцеві вибори на Тернопільщині: Кандидати "засипають" краян благодійністю

Потенційні депутати й мери про своє благочинність залюбки розповідають в Інтернеті

Місцеві вибори на Тернопільщині: Кандида…

Про це інформують в ГМ ОПОРА, передає Depo.Тернопіль.

В одній з соціальних мереж поширювалася інформація про те, що кандидатка у депутати від партії "За майбутнє" та команда партії "Сила людей" у Чорткові відмовилися від реклами на білбордах, а заощаджені кошти використали для благодійності. І опубліковано допис із заголовком "Замість бігбордів – двері для лікарні!". У ньому йшлося, що кандидатка у депутати до Тернопільської обласної та Бережанської міської рад від партії придбала двері для Бережанської районної лікарні, у якій працює.

Допис містив коментар кандидатки, у якому вона зазначала: "Відмовилася від бігбордів, натомість придбала двері для мого рідного відділення. Вважаю, що треба відходити від такої дороговартісної і непотрібної передвиборчої практики. Краще за ті кошти робити щось корисне". А також до нього були додані фотографії із вставленими новими дверима у приміщенні лікарні.

А на Facebook-сторінці "Володимир Шматько - людина справ" опубліковано допис із заголовком "Команда "Сила людей" Чорткова купила для інфекційного відділення лікарні газовий аналізатор крові за 260 тисяч гривень". У ньому йшлося, що кандидати від політсили прийняли рішення зменшити кількість друкованої агітаційної продукції і за кошти членів партії придбали обладнання для інфекційного відділення.

Сам кандидат на посаду міського голови Чорткова Володимир Шматько не вважає, що в таких діях є порушення закону, а навпаки це є доброю справою, до якої закликали приєднатися інші партії.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, одночасне поєднання агітації з наданням матеріальних цінностей заборонено законом, тому кандидати і осередки партій часто обходять цю заборону і "розводять" агітацію та надання товарів, робіт та послуг в часі. Наприклад, спочатку передають подарунки або встановлюють майданчики, а вже згодом урочисто повідомляють про це на своїх сторінках в соціальних мережах.

Формально - порушення закону немає, адже надання матеріальних благ не супроводжувалося агітацією, хоча по суті підставою для піару була саме така благодійність. Також юристка наголошує, що політичні партії під час виборчого процесу повинні утриматися від благодійності, адже благодійна допомога від партій в період виборчого процесу може містити ознаки непрямого підкупу виборців, про що нещодавно роз’яснило Національне агентство з питань запобігання корупції. Тому зазначена практика піару на благодійності  у виборчий період не відповідає стандартам чесних і рівних виборів.

Нагадаємо, копи Тернопільщини вже отримали понад сотню повідомлень про порушення виборчого законодавства.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme