ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мер Старокостянтинова нахвалював адмінреформу своїм підлеглим

У Старокостянтинові відбулися громадські слухання щодо об'єднання територіальних громад.ю Слухали, щоправда, здебільшого працівники міськради
Depo.
3 серпня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Мер Старокостянтинова нахвалював адмінреформу своїм підлеглим
Мер Старокостянтинова нахвалював адмінреформу своїм підлеглим

Нещодавно в актовій залі Старокостянтинівської школи № 1 відбулись громадські слухання щодо реалізації Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на "Старокостянтинів Небайдужий".

Захід проводився у будній день, отож представників громади на ньому було малувато - зала вщент була заповнена службовцями міської ради.

Мер Старокостянтинова нахвалював адмінреформу своїм підлеглим - фото 1

Міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук намагався донести до аудиторії переваги об'єднання сіл та селищ із містом, розповідав про те, що нинішня система управління пережила себе і потебує докорінних змін.

Очільник міста переконував, що сільські громади мають бажання об'єднуватись на благо людей та запевнив, що ця реформа покликана наблизити нас до вступу у Євросоюз і проводиться за методикою Євросоюзу.

Також, розповів, що лише об'єднані територіальні громади отримають фінансову та економічну допомогу від держави та європейських інституцій і мають перспективу свого розвитку.

"Без проведення такої реформи нас ніхто не жде у Європейському Союзі. Такі реформи були проведені у тих країнах, які нещодавно приєднались до Євросоюзу (Польща, Словаччина, країни Прибалтики, Румунія, Болгарія та інші). Це сприяло залученню інвестицій розвитку економіки і загальному покращенню життя у цих країнах. Тому наша держава повинна також пройти цей шлях", - зазначив Микола Мельничук.

На допомогу посадовцю прибула й "важка артилерія" з області - експерт Хмельницького офісу реформ Наталія Рохова намагалась розповісти про головні завдання, які має вирішити ця реформа - передусім наблизити надання адміністративних послуг до кожного жителя громади, де б він не проживав: у місті чи віддаленому селі, та передати більше повноважень і фінансових ресурсів з центру на місця. Та під час промови зал активно розмовляв, і практично її не слухав.

У підсумку, щоправда, було проведено голосування яким одноголосно було прийнято рішення підтримати та погодити пропозицію міського голови щодо надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад Старокостянтинова, сіл Старокостянтинівського та Полонського районів в одну територіальну громаду з центром в Старокостянтинові та винести питання на розгляд сесії міської ради.

Більше про адмінреформу читайте на Depo.Хмельницький