Мажоритарники з Хмельниччини звітують як їм зручно, а не виборцям

Відсутність єдиної форми звіту породжує хаос і певну невизначенність

Мажоритарники з Хмельниччини звітують як…

Хмельниччина: нардепи звітують у соцмережах та під час зустрічей з виборцями

Парламентарі не рідше двох разів на рік, зобов'язані інформувати виборців про свою депутатську діяльність. Оскільки єдиної форми звіту наразі немає, кожен депутат обирає ту, яку вважає оптимальною: інформаційний бюлетень на кілька шпальт, яскраву інфографіку у медіа, звітування під час зустрічей з виборцями тощо.

Як з'ясували активісти ГМ ОПОРА, упродовж шостої сесії Верховної Ради України жоден із нардепів-мажоритарників від Хмельницької області не нехтував цим обов'язком, однак канали і форми звітування обирали різні.

На початку року, в січні й лютому, на сайті Віктора Бондаря (ВО №191) та у деяких місцевих ЗМІ було опубліковано звіти депутата про роботу в Летичівському, Віньковецькому та Деражнянському районах у 2016 році. У кожному - два блоки: позабюджетні кошти та кошти з державного бюджету.

Проте, у текстах немає докладної інформації про законотворчу діяльність депутата. Схоже, основним мірилом ефективної роботи нардепа Віктор Бондар вважає кількість грошей, витрачених з власної кишені та "залучених" з бюджету держави.

Крім того, невідомо, чи звітував народний депутат про зроблене в ще двох районах, які належать до його округу, - Старокостянтинівському та Старосинявському, оскільки ані на його сайті, ані в ЗМІ, де публікували звіти з трьох інших районів, такої інформації немає.

Попри відсутність повноцінних та всебічних звітів, впродовж шостої сесії депутат постійно інформував виборців про окремі аспекти своєї діяльності в окрузі та у Верховній Раді, зокрема висловлював позицію з приводу реформ, окремих законопроектів на своєму сайті, власній сторінці та сторінці обласної організації партії у Facebook. До того ж на місцевому телеканалі періодично виходить тележурнал "Відродженн" - про роботу Віктора Бондаря в окрузі.

Олександр Герега (ВО №192) для інформування виборців про те, як виконує свої депутатські зобов'язання, здебільшого використовує власний сайт та сайт місцевої очолюваної ним партії, а також місцеві ЗМІ. На сайті розміщено детальний звіт, який охоплює період з 27.11.2014 р. по 01.10.2016 р.

На цих інтернет-ресурсах систематично розміщують матеріали про роботу депутата і його помічників. Так, повноцінним звітом за перший квартал цього року можна вважати публікацію "Робота в окрузі продовжується", у якій, попри назву, є також відомості про діяльність у Верховній Раді - законодавчі ініціативи, депутатські запити. Окремо на сайті публікували статистику громадських приймалень Олександра Гереги: за перший квартал і перше півріччя.

Для звітування перед виборцями народний депутат Сергій Лабазюк (ВО №188) використовує: власний сайт, сторінку у Facebook, інформаційний бюлетень "Завжди поруч", місцеві ЗМІ, здебільшого, які йому й належать, зустрічі з виборцями. Звітує депутат систематично.

Упродовж шостої сесії було два звіти парламентаря: в квітні вийшов друком інформаційний бюлетень, а у липні звіт - інфографіку опублікували майже всі місцеві видання.

Практикує Сергій Лабазюк і звітування під час зустрічей з виборцями. Як зазначено на сайті нардепа, він уже почав об'їжджати села свого виборчого округу і звітувати перед громадами.

Народний депутат Роман Мацола (ВО №190) для інформування виборців активно використовує соцмережі, власний сайт та місцеві ЗМІ. Зокрема, на сайті депутата є звіт про роботу в минулому році та часткові звіти про цьогорічну активність.

Водночас Роман Мацола активно працює в окрузі, зустрічається з виборцями. Саме під час таких зустрічей у квітні цього року він звітував про свої здобутки як депутата.

Порівняно з колегами від області Сергій Мельник (ВО №187) використовує значно менше каналів для звітування, оскільки не зареєстрований у соцмережах та не має власного сайту. Таким чином, незважаючи на активну роботу в окрузі, систематичного інформування виборців не відбувається.

До прикладу, в квітни не фіксувала ані часткових, ані повноцінного звіту Сергія Мельника. Як правило, інформацію про роботу парламентаря можна побачити у газеті Хмельницької міської ради "Проскурів", місцевих інтернет-виданнях.

Крім того, упродовж шостої сесії депутата двічі запрошували в якості експерта на місцеве телебачення. Детальний звіт нардепа про діяльність у 2016 рік був опублікований у тижневику "Проскурів" за 2 лютого 2017 року.

Про те, чим займається народний депутат Володимир Мельниченко (ВО №193) в окрузі чи у Верховній Раді, його виборці можуть дізнатися насамперед зі сторінки у Facebook та місцевих ЗМІ.

До того ж парламентар єдиний з нардепів від Хмельниччини веде блог у хмельницькому інтернет-виданні. У блозі Володимир Мельниченко щомісяця звітує про свою роботу в окрузі, а іноді й про парламентську діяльність, як, наприклад, у травневій публікації.

Народний депутат Андрій Шинькович (ВО №189) розповідає про свою роботу не лише у Facebook, але віднедавна й у Twitter. Є у соцмережі Facebook І кілька закритих груп, у яких постійно публікують інформацію про діяльність нардепа. Активність депутата висвітлюють також на сайті партії "За конкретні справи", у місцевих медіа.

Упродовж шостої сесії Верховної Ради восьмого скликання Андрій Шинькович двічі звітував перед виборцями на публічних заходах, а усебічний текстовий звіт нардепа (інформаційний вісник "Округ 189" на восьми шпальтах) вийшов у квітні.

Депутати, обрані від Хмельниччини, використовують різні канали інформування, зокрема соцмережі та публічні заходи, однак назагал жоден із мажоритарників не нехтує обов'язком інформувати виборців про свої роботу.

Нагадаємо, лише троє обранців-мажоритарників більш-менш систематично подають депутатські запити в інтересах своїх виборців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme