UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Нардепи-мажоритарники від Хмельниччини не переймаються краянами

Лише троє обранців більш-менш систематично подають депутатські запити в інтересах своїх виборців

Нардепи-мажоритарники від Хмельниччини н…

За результатами моніторингу Громадянської мережі ОПОРА, в інтересах своїх виборців з-поміж депутатів-мажоритарників лише троє проявляють активність, передає Depo.Хмельницький.

Як з'ясувалося, найбільше запитів, що пов'язані із округом депутата, від лютого до травня 2017 року включно підготував Андрій Шинькович (ВО №189), який входить до фракції партії "Блок Петра Порошенка". У нього 13 таких запитів.

Майже так само часто використовує цей інструмент ще один представник фракції партії "Блок Петра Порошенка" Роман Мацола (ВО №190). У його депутатському доробку 12 депутатських запитів в інтересах округу.

Активно подає депутатські запити і позафракційний Олександр Герега (ВО №192): за чотири місяці до різних інстанцій від депутата надійшло 9 запитів, які спрямовані на вирішення проблем в окрузі парламентаря.

Володимир Мельниченко (ВО №193), фракція партії "Блок Петра Порошенка", підготував від початку цієї сесії 4 запити в інтересах свого округу.

По три запити з трибуни Верховної Ради виголосили від Сергія Лабазюка (ВО №188), депутатська група "Воля народу", та Сергія Мельника (ВО № 187), фракція партії "Блок Петра Порошенка".

Лише один раз скористався правом подання депутатського запиту народний депутат від депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар (ВО №191).

Окремі народні депутати зазначають, що, вирішуючи проблеми своїх виборців, воліють частіше вдаватися не до депутатських запитів, а до депутатських звернень, які не потребують, зокрема, виголошення їх із трибуни Верховної Ради. Однак зауважимо, що, на відміну від запитів, звернення - це насамперед викладена в письмовій формі пропозиція народного депутата, звернена до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян здійснити певні дії, дати офіційне роз'яснення чи викласти позицію з питань, віднесених до їх компетенції. Крім того, є різниця і у строках розгляду депутатського запиту і депутатського звернення: якщо загальний строк розгляду запиту і надання відповіді на нього становить 15 днів, то звернення розглядатимуть 10 днів (за наявності об'єктивних причин строки можуть бути продовжені до одного місяця).

Таким чином, обираючи інструмент для вирішення проблем своїх виборців, депутати насамперед мають брати уваги не складність його застосування, а конкретну ситуацію і результати, яких хочуть досягти.

Моніторинг здійснюється ОПОРОЮ в рамках Програми USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво", що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Нагадаємо, нещодавно громадські активісти проаналізували стенограми засідань українського парламенту від початку роботи депутатів VIII скликання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme