UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хмельницькі нардепи-мажоритарники потрапляють "на язик" у Раді нечасто

Громадські активісти проаналізували стенограми засідань українського парламенту від початку роботи депутатів VIII скликання

Хмельницькі нардепи-мажоритарники потрап…

Щоб дізнатися, про кого з хмельницьких нардепів-мажоритарників найчастіше говорять колеги у Верховній Раді, ОПОРА проаналізувала стенограми засідань українського парламенту від початку роботи депутатів VIII скликання в грудні 2014 року й до травня 2017 року включно, повідомляє Depo.Хмельницький.

Лідером потраплянь "на язик" нардепів є Андрій Шинькович (ВО №189) від фракції партії "Блок Петра Порошенка". Його прізвище у стенограмах згадується 194 рази.

Пік "популярності" припадає на грудень 2016 року і не за вельми приємних обставин. Його тоді згадали 21 раз, у третині випадків - при обговоренні так і не прийнятого проекту Закону про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення антитерористичної операції, щодо якого він доповідав як заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Лише на п'ять згадувань менше нарахували у Сергія Мельника (ВО № 187), так само від фракції партії "Блок Петра Порошенка". Його прізвище в стенограмах записали 189 разів.

Найчастіше - в травні, липні та листопаді 2015 року - по 21-му разу кожного з названих місяців. Причому здебільшого прізвище депутата лунало під час обговорення законопроектів про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб (став чинним), про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо збільшення видатків для потреб оборони і безпеки) (став чинним), про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (став чинним).

Решта нардепів-мажоритарників з Хмельниччини зовсім мало потрапляли в поле зору колег.

Майже втричі рідше, ніж про попередніх депутатів, говорили у парламенті про Сергія Лабазюка (ВО №188) від депутатської групи "Воля народу". У стенограмах його прізвище зазначено 66 разів.

Максимальна кількість згадок - 8, припадає на травень 2015 року, коли у Верховній Раді обговорювали проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо медичного забезпечення учасників бойових дій, серед співавторів якого був і Сергій Лабазюк. Законопроект зрештою повернули на доопрацювання.

Віктора Бондаря (ВО №191), який тепер представляє депутатську групу "Партія "Відродження", у стенограмах засідань Верховної Ради згадали 43 рази.

Найбільша кількість згадувань зафіксована в лютому 2016 року - сім. Тоді, йшло обговорення проекту Закону про внесення змін до статті 27 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансування професійно-технічної освіти та проекту Закону про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо фінансування професійно-технічних та інших навчальних закладів з державного бюджету).

Роман Мацола (ВО №190) від фракції партії "Блок Петра Порошенка" у стенограмах засідань Верховної Ради фігурує 14 разів.

Найбільша кількість згадувань - 3, зафіксована у вересні 2016 року під час обговорення проекту Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли, що став чинним.

Прізвище ще одного представника пропрезидентської фракції Володимира Мельниченка (ВО №193) записали в стенограмах 8 разів.

Найбільшу кількість згадок - по дві - зафіксовано в травні та листопаді 2016 року, зокрема під час години запитань до Уряду.

Аутсайдером з-поміж колег виявився позафракційний Олександр Герега (ВО №192), ім'я якого зазначено в стенограмах засідань лише 1 раз.

Його згадали при обговоренні поправок до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення (став чинним).

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво", що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Нагадаємо, за дослідженням ОПОРИ представники Хмельниччини у парламенті України Андрій Шинькович та Роман Мацола лідирують у рейтингу діяльності нардепів-мажоритарників у травні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme