"Дубль" від Гереги та брат "голоса Зеленського в Раді": Хто претендує на мандат в хмельницькому окрузі №187

На Хмельниччині виявили бажання стати нардепами на позачергових парламентських виборах в одномандатних округах менше сотні чоловік. Хто вони, що у них "за душею" та на меті, розбирався Depo.Хмельницький

"Дубль" від Гереги та брат "голоса Зелен…

Округ №187 - цетральний, в усіх розуміннях, адже до нього входять дільниці обласного центру. Не всі, правда, та головно давні мікрорайони і сам центр. До нього належить більша частина Хмельницького - 81 виборча дільниця: №№ 681455 – 681530, 681532, 681533, 681535, 681536, 681560, 681562.

Згідно з даними сайту ЦВК за мажоритарний мандат боротимуться на сьогодні 13 кандидатів. Дев'ять з них - делеговані й підтримані політсилами, чотири - самовисуванці. На попередніх перегонах у 2014 році прагнуло стати обранцями на чотири особи більше. Тоді було 11 самовисуванців і шість висуванців політсил. Ніхто з них, за винятком нинідіючого народного депутата не виявив бажання повторити спробу.

Отож, окрім чинного нардепа Сергія Мельника, претендують на парламентське крісло одразу три депутати Хмельницької міської ради: Віталій Діденко, Іван Франко та Анатолій Собко. Решта - новачки в депутатській справі. Цікавм "персонажем" з-поміж кандидатів є Микола Стефанчук, рідний брат Руслана Стефанчука, який є представником президента Зеленського у Верховній Раді та №2 у партійному списку "Слуги народу".

Що відомо про усіх 13 потенційних обранців, Depo.Хмельницький вирішив нагадати виборцям.

Вирішив поборотися за мандат знову Сергій Мельник,  який на минулих парламентських виборах в 2014 році отримав тут перемогу, зібравши майже 34% голосів, залишивши позаду 17 конкурентів.  Тоді він був теж самовисуванцем і разом з тим БЮТівцем. Тепер же позиціонує себе позапартійним. Свого часу - з липня 2006 по 21 листопада 2014 року був міським головою Хмельницького.

Мельник розпочинав свою політичну кар’єру у Партії регіонів і навіть заступником голови обласної парторганізації, однак у 2004 році перейшов у "Батьківщину". Під час виборів мера Хмельницького у 2006 році підтримати Сергія Мельника особисто приїжджала Юлія Тимошенко. Проте незважаючи на те, що Мельник протягом понад десяти років - аж до обрання народним депутатом - залишався членом партії "Батьківщина", в парламенті він увійшов до фракції "Блоку Петра Порошенка". Є чи не зразковим нардепом в плані відвідуваності пленарних засідань - пропустив лише 2% робочого часу. Цьогоріч у січні народний депутат України від округу №187 Сергій Мельник отримав орден "За заслуги" ІІ ступеня. 

Де-що несподівано тут на "орбіті" з'явився столичний кандидат родом з сусідньої тернопільщини - Олег Слободян. Він є помічником і речником Голови Держприкордонслужби. До того ж його висунула ПП "Сила і честь". Зважаючи на те, що Олег Слободян все ж не чужий для міста, адже в місті розташований єдиний прикордонний виш України і він тут частенький гість, шанси якщо не виграти - то отримати лідерські позиції у нього є. Справжній полковник на своїй сторінці в соцмережах написав: "Програмні засади партії близькі мені і я буду відстоювати ці ідеї, навіть незважаючи на результат виборів в окрузі. Я погоджуюся, що з тим, що єдине, що прискорить перемогу України на усіх фронтах – це побудова успішної демократії. Але демократій не буває там, де понад 50% народу не є середнім класом, а фактично перебувають у рабській підлеглості роботодавцеві."

ВО "Свобода", представник якої є мером міста, вирішила укріпити свої позиції, висунувши представника партії Віталія Діденка. Він, правда, окрім політичної діяльності нічим особливим собі в заслуги поставити не може. Навіть у своїй декларації за минулий рік у нього заповнені два рядочки - місце роботи - міська рада і зарплата в 44,6 тис. гривень за рік. Відсутні будь-які дані про родину, житло чи будь-яку іншу власність. Він якраз підходить під саркастичний вислів у потребах виборця: "неодружений сирота".

"Разом із тим, нам потрібне лобіювання і захист інтересів міста, тому до парламенту йде моя команда," - відхрестився від особистого кандидатства свободівський мер Хмельницького Олександр Симчишин, не погребувавши адмінресурсом при представленні Діденка як кандидата. Брифінг організувала Хмельницька міська рада. Запрошення на захід місцеві журналісти отримали від прес-секретарки міського голови. Зібрали медійників в приміщенні мерії, а відтак мікроавтобусом доправили до дошкільного закладу. 

Якими манівцями добиратиметься до депутатського крісла Віталій Діденко, схоже, видно з преших його, а точніше - Симчишина, кроків. Та й сам кандидат, не приховує цього: "Але найголовнішою агітацією будуть наші справи – справи команди Симчишина."

З немалими шансами на перемогу з'явився на окрузі й висуванець ПП "Слуга народу" Микола Стефанчук - адвокат, кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України. Його в депутатство, цілком ймовірно, може винести хвиля команди "Зе", разом з тим, вона може й потопити, якщо нещодавно обраний президент Володимир Зеленський наробить помилок. А час на це ще є - люди можуть просто "відігратися" на тому, хто ближче. 

Чималу роль може зіграти тут брат Миколи - Руслан, який є представником президента Зеленського у Верховній Раді та №2 у партійному списку "Слуги народу". Впізнаваність прізвища, схожіть братів і частенька поява Руслана в ефірах, що має безперешкодний доступ до всіх телеекранів. Додамо ще пару цікавих фактів з біографії 38-річного кандидата: він один із авторів телевізійної команди КВН "Три товстуни" та чемпіон Хмельницької області з пауерліфтингу у ваговій категорії 125+ (2006 р.).

Виставила свою кандидатуру тут і "Опозиційна платформа - За життя". Від неї балотуватиметься Броніслава Бейдерман, син якої очолює політсилу Вадима Рабіновича в області. Кандидатка, хоч і працює зараз вчителькою в ліцеї, майже чверть віку пропрацювала і довгий час його очолювала, маючи непогану репутацію. "Пішла" з посади під час "свободівської" зміни влади в Хмельницькому. Можна вважати, що немаленьку частину прихильників їй вдасться зібрати у вигляді голосів на виборах, адже не всі задоволені кадровими "чистками" мера за останні 4 роки. До слова, вона є найстаршим кандидатом у списку.

Фото Руслана Миронова у відкритих джерелах знайти не вдалося

Ще один опозиціонер, цього разу від ПП "Опозиційний Блок" претендує на мандат. 37-річний і наймолодший серед потенційних нардепів у цьому окрузі Руслан Миронов тимчасово не працює і безпартійний. Ще донедавна був чиновником в обласній державній адміністрації, займався і на громадських засадах перевізниками. На сьогодні є тимчасово непрацюючим. Єдине, що йому може, схоже, вдатися на виборах - відтягнути певну кількість голосів від іншого свого конкурента, що представляє політлилу з співзвучною назвою. 

До слова, ПП "Опозиційний блок" різко покинула депутатка Хмельницької обласної ради Уляна Ткаченко - вона відмовилась від кандидатства, хоча її прізвище озвучили на з'їзді партії "Наші"під №9. Вона й виступала там. Чи допоможуть гасла Мураєва-Новинького Руслану Миронову на Хмельниччині - питанння риторичне. Що ж до його політичної діяльності в області, то він є помічнком депутата Хмельницької міськради Руслана Афійчука, котрий представляє ПП "За конкретні справи". До того ж таку ж роботу виконував при депутатові олради Вадимові Гаврішку від Партії Регіонів.

Від Аграрної партії України є кандидатом є член партії - Майя Онищук. Вона є артистка-солістка оркестру академічного ансамблю пісні і танцю "Козаки Поділля" Хмельницької обласної філармонії. До того ж - часта гостя на різних сприватних вяткових заходах містян. Коло її творчих прихильників частково можеперерости й в голоси на виборах. До того ж з початку українсько-російської війни Майя активно займалася волонтерською діяльністю, демонструючи свою громадянську позицію.

Від партії нардепа Олександра Гереги "За конкретні справи" балотується в окрузі член політсили, заступник головного лікаря Хмельницької обласної лікарні Іван Франко. Особливої політичної діяльності за ним не помітно. Певне, він розраховує на технологічну підтримку партії та нардепа.

Іван Франко одразу після призначення головою облдержадміністрації Вадима Лозового став його позаштатним радником.  Що ж до статків, то він один з досить небідних - на рахунках родини більше мільйона гривень. Хоча нещодавно він придбав квартиру, більш як за півмільйона гривень, то може зараз і поменшало фінансів.

Ще один "герегівець", правда - самовисуванцем йде покоряти депутатський Олімп - Анатолій Собко. ВІн хоч і не є членом політсили, та все ж входить до фракії "За конкретні справи" у міській раді, депутатом якої є. Це вже його друга каденція, перший раз потрапив туди з підтримки Партії Регіонів. Сам Собко любить стверджувати, що не пішов у депутати заради значка, а для того, щоб відстоювати інтереси людей, приділяти увагу незахищеним та малозабезпеченим верствам населення. А під час теперішньої війни він систематично допомогає чи то добровольцям, чи то бійцям на фроні, чи то військовим частинам, що розташовані у Хмельницькому.

Чи вистачить йому сил цього разу перемогти і для чого влаштував Олександр Герега своєрідний праймеріз для однопартійців - видно буде вже на дистанції. Цілком ймовірно, що на користь одного "конкретного" кандидата інший зійде з перегонів.  Сам претендент вважається одним з найбагатших депутатів Хмельницької міськради - в "активах" його сім'ї крутиться близько 170 млн грн.

Жительку райцентру - Волочиська, зареєстрували в окрузі №187 Аліну Коваль від ПП "Голос". Про її хоч і невеликі шанси говорити важко. Свого часу  попрацювала секретарем Волочиської міської ради. Долучилася до "Самопомочі".  Має аж три вищих освіти: журналістика, педагогіка та економіст-правознавець. У 2016 році отримала від президента Петра Порошенка орден Княгині Ольги ІІІ ступеня. В районі займалася децентралізаційними процесами.

Людина маловідома на теренах обласного центру, хіба зі своєю командою спрацює на саму політичну силу разом з її очільником Вакарчуком. 

Знову з амбіціями, тепер депутатськими, з'явився на політичній орбіті Костянтин Чернилевський - член і висуванець політичної партії "Громадянська позиція". Він ще навесні минулого року очолював обласну БПП, а у 2015 році - секретар міськради, в.о. Хмельницького міського голови і самовисуванець на мерське крісло. Тоді він програв "свободівцю" і нинідіючому меру Олександру Симчишину, правда з невеликим відривом.

"У першу чергу потрібно здолати корупцію у законодавчій, виконавчій та судових гілках влади, а також провести дієві реформи. Я знаю як це зробити, мені потрібна лише ваша підтримка," - намагається переконати він містян, інформуючи про своє балотування.

Кадровим і лідерським "голодом", схоже повіяло в рядах місцевої "Батьківщини". Партія висунула кандидатом в окрузі, де тричі поспіль нардепами обиралися якраз її представники, уродженця Чернігівської області і столичного жителя Вячеслава Неволька. Був помічником у нардепів Тетяни Чорновол та Андрія Кожемʼякіна, Ярослава Федорчука та Левка Лук'яненка. 

Який у нього шанс не замкнути "рейтингову" таблицю на окрузі №187 після голосування, спрогнозувати важко, бо у виборчому рівнянні на цій території він не один наледить до "невідомих".

Політичну фортуну вирішив спробувати й старший викладач кафедри права Хмельницького інституту соціальних технологій вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"  Олександр Галко. З відомого про діяльність цього претендента - він був кандилатом на посаду слідчого в територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Хмельницькому, але залишився працювати у виші. Він хоч і не є у списку тринадцятим, проте його кандидатство має шанс так і залишитися кандидатством у біографії.

 

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme