Кількість захворілих в нетішинському дитсадку сягнула 55. Відомі й причини спалаху сальмонельозу

Спеціалісти провели лабораторні дослідження та оприлюднили результати

Державна установа "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" повідомляє, що станом на 12:00 9 жовтня зареєстровано 55 хворих, в тому числі 44 дітей, із них до інфекційного відділення комунального закладу Нетішинської міської ради "Спеціалізована медико-санітарна частина м. Нетішин" госпіталізовано 38 осіб, в тому числі 31 дитина, передає Depo.Хмельницький.

На амбулаторному лікуванні перебуває 17 хворих. У 30 хворих, в тому числі 22 дітей виділено сальмонелу ентерітідіс (Salmonella entiritidis).

У лабораторному центрі також повідомили, що за результатами бактеріологічних обстежень об'єктів довкілля у вогнищі із харчових продуктів у чотирьох зразках виділена сальмонела ентерітідіс (капуста, морква, овочеве рагу, яблука); в шести зразках змивів з предметів довкілля також виділена сальмонела ентерітідіс, в тому числі: на харчоблоці - дошка "М'ясо сире", ніж "М'ясо сире", стіл "Овочі сирі"; в групах - на дверній ручці, дверях до туалету, ручці водопровідного крану.

Епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів тривають.

Нагадаємо, роботу дитсадка тимчасово призупинили. А раптова перевірка виявила сальмонельоз ще у 6 працівників дошкільного закладу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький