Кілька простих порад водіям для безпечної їзди в ожеледь

Майже по всій території України сьогодні пройдуть крижані дощі, тож обережність і уважність не завадять на дорозі

Погода не припиняє "балувати" українців "перепадами настрою". Сильні морози приходять на зміну дощу і навпаки. У таких умовах, коли дороги вкриваються тонким шаром криги, водіям слід бути особливо уважними.

Depo.Хмельницький зібрав кілька найдієвіших способів, як уберегтися від аварії на слизьких автошляхах.

По-перше, не їдьте без потреби. В ожеледицю краще утриматися від поїздок. Особливо це стосується недосвідчених водіїв. І навіть якщо ви впевнені у своїх силах, не факт, що інші автолюбителі добре володіють майстерністю їзди по льоду.

Швидкість – головний ворог. Чим вища швидкість – тим більша небезпека: і гальмівний шлях зростає, і керованість погіршується. В ожеледь не слід поспішати, навіть на повному приводі та гарною гумою. І якщо придорожній знак підказує, що на даному відрізку дороги безпечна швидкість 20-30 км/год, то її треба дотримуватися.

Кермуйте плавно і уникайте різких маневрів.  

Заздалегідь плануйте маршрут. Намагайтеся дотримуватися основних доріг в населеному пункті, адже їх, як правило, першими обробляють протиожеледними реагентами.

Підготовка авто до зими також важлива. Крім обов'язкових знака аварійної зупинки, аптечки та вогнегасника, слід обов'язково мати у багажнику буксирувальний трос, дроти для прикурювання, рукавички. Запасний теплий одяг також не буде зайвим, згодиться й саперна лопатка.

Вдосконалюйте свою водійську майстерність. Навчіться боротися з занесенням/зносом, а також з юзом, оволодійте технікою виїзду із снігового замету.

І головне - не будьте самовпевненими. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький