"Хмельницький City Run": До напівмарафону долучили й "Ветеранську десятку"

Попри труднощі, та ще й дощову погоду, 70 колишніх і теперішніх армійців вийшли на старт

"Хмельницький City Run": До напівмарафон…

До напівмарафону "Хмельницький City Run", що відбувся незважаючи на дощову погоду, долучилися українські АТОвців та ветерани-армійці з США та Білорусі. Їхній забіг називають "ветеранською десяткою", адже дистанція складає 10 км.

Серед учасників забігу було багато й тих, хто зазнав поранень та отримав інвалідність, воюючи на Сході України. Попри труднощі, 70 колишніх і теперішніх армійців вийшли на старт.

"Для мене це перш за все – це реабілітація, перша ціль була – подолати свої рани, подолати себе, але вже сталося так, що вийшов на більш високі рівні і дійсно брав участь у марафонах морпіхів в США, в змаганнях в Ливані та інших серйозних змаганнях серед ветеранів," - каже уповановажений президента з питань реабілітації учасників АТО і один з організаторів забігу Вадим Свириденко.

Серед учасників забігу – і ветеран, учасник бойових дій в АТО, який уже давно розміняв шостий десяток літ – Анатолій Вересенко, однак фактично жоден забіг в Україні не відбувається без нього: "Я і там на війні, і на службі в армії – показував молодим, що треба робити, як треба жити. І зараз продовжую. Особисто для мене це - спілкування з людьми, спілкування з побратимами, продовження тієї партнерської дружби військової, воєнної і загартування себе."

Учасник російсько-української війни, хмельничанин Олександр Дарморос, розвідник 8-го полку спецпризначення втратив зір та ногу у березні 2016 року, коли поблизу Попасної на Луганщині підірвався на ворожій протипіхотній міні. Проходив реабілітацію у США й брав участь у Марафоні морської піхоти у Вашингтоні. Він є одним з ініціаторів проведення ветеранського забігу у Хмельницькому.  

"Ви знаєте – біг для мене це режим, довечти насамперед самому собі, що все можна попри відсутність зору, ноги – все можна робити: і на городі копати-садити, і бігати, і читати, і слухати – все можна робити," - запевняє він.

Долучилося до забігу й пара іноземних ветеранів-військових, які в реабілітації мають такі ж проблеми, як українські бійці. Як каже ветеран морської піхоти США Джордан Чартер, такі події, як сьогодні, якраз гарантія того, що вони (ветерани) будуть менше залучені до алкоголізму, наркоманії і можуть підтягнути інших ветеранів до таких подій, як сьогодні.

"Ветеранська десятка" – це передовсім реабілітаційний забіг і великий проект підтримки ветеранів та поранених армійців.

"Досвід показав, що коли залучаєш їх до таких змагань, вони отримують дуже сильну психологічну реабілітацію по-перше, потім – фізичну реабілітацію, а саме головне – у них з'являється почуття життя і вони повертаються до активного життя і далі вони вже самостійно його планують і йдуть," - запевняє екс-аташе з питань оборони України в США, генерал-майор запасу Володимир Гаврилов.

На основі "ветеранської десятки" у Хмельницькому маютть провести відбір на марафон морської піхоти у Вашингтоні та на марш-кидок у Шотландії.

Всього ж, під час "Хмельницький City Run" бігли майже тисяча містян на різні дистанції та в різних категоріях. Дощ, що часами переходив у зливу, лише підбадьорював і додавав спортивного азарту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme