ХАЕС забезпечила більш ніж дворічну потребу держави в електроенергії

З початку експлуатації атомної станції вироблено 300 млрд кВт/год електроенергії

ХАЕС забезпечила більш ніж дворічну потр…

12 вересня о 11 год. 00 хв., Хмельницькою АЕС з початку експлуатації вироблено 300 млрд кВт/год електроенергії, про це інформують в Інформаційний центр ВП ХАЕС, передає Depo.Хмельницький.

"Враховуючи, що в Україні щороку генерується понад 146 мільярдів кВт/год електроенергії, ХАЕС забезпечила більш ніж дворічну потребу держави в електроенергії," - кажуть атомники.

ВП "Хмельницька АЕС" – найпотужніше підприємство Хмельниччини, яке генерує понад 8% електроенергії в Україні, наповнюючи бюджети всіх рівнів. Зокрема, за 2018 рік ВП ХАЕС сплатив 542,9 млн грн.в бюджети різних рівнів, з них: 79 млн грн – до державного бюджету 40,3 - до обласного, 124,2 млн грн – в міський бюджет. ВП ХАЕС, як містоутворююче підприємство, формує основну частину доходів бюджету Нетішина.



У липні 2019 року на засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України з розгляду питання "Про стан виконання робіт з продовження строку експлуатації енергоблока №1 ВП ХАЕС" визнано обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку в термін до наступної періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1 ВП "Хмельницька АЕС" – до 13 грудня 2028 року.

23 липня 2019 року ДІЯРУ видана ліцензія ДП "НАЕК "Енергоатом" ЕО №000220 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу "експлуатація ядерної установки енергоблока № 1 ВП "Хмельницька АЕС".

Важливі стратегічні завдання нашої держави покладені на другий енергоблок ХАЕС. Зокрема, він є частиною глобального проекту "Енергетичний міст "Україна-ЄС". Проект передбачає збільшення пропускної спроможності міждержавних ліній електропередач; організацію довгострокового експорту електроенергії, виробленої на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС; залучення інвестицій у будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС, а також підготовку Об'єднаної енергосистеми України до інтеграції з європейською енергосистемою ENTSO-E. Реалізація цього проекту дозволить використовувати потужності українських АЕС без обмежень.

Майданчик Хмельницької АЕС залишається найбільш перспективним для розширення одного з найбільш технологічних і наукомістких  енергетичних секторів з огляду на майбуття української атомної енергетики.

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme