Інвестиції, які "втопили" екс-губернатора Хмельниччини, стали нагальною проблемою і для нинішнього
На черговому розширеному засіданні колегії облдержадміністрації "розбирали" плани і аналізували зроблене
На колегії облдержадміністрації говорили про інвестиції: що зроблено і що можна зробити, щоб врятувати ситуацію.
Згідно минулорічних досліджень, область посідала останнє місце за припливом прямих іноземних інвестицій на душу населення (тільки $0,36 на одного жителя) і виявилася четвертою з кінця за обсягом експорту товарів і послуг на душу населення.
Власне, цей показник "привів" тодішнього очільника Хмельницької ОДА Олександра Корнійчука на 11 місце в рейтингу губернаторів, за версією "ДС", торік і "залишив" його там на початку поточного року.
З експортом ситуація різко почала покращуватися в області - за темпами зростання експорту Хмельниччина посідала перше місце серед усіх регіонів, показавши приріст на 55,3% в порівнянні з січнем-вереснем 2016 року, тоді як в середньому по Україні експорт торік виріс на 18,5%.
Що ж вже вдаломя цьогоріч і аналізували на колегії облдержадміністрації, яку тільки два місяці очолює Вадим Лозовий. Для нього цей показник надважливий, адже покращення в "найслабкішому" місці йому точно додасть плюсів.
На Хмельниччині "інвестиційні" гривні дозволили завершити будівництво та ввести в експлуатацію: сонячні електростанції ФЕС "Деражня-2" та "Дунаївці-3", аналогічну електростанції в Чемеровецькому району та "Віньковецька СЕС".
У січні-березні 2018 року підприємства та організації області за рахунок усіх джерел фінансування освоїли 1740,7 млн грн капітальних інвестицій, що на 5,7% більше ніж за відповідний період торік.
Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій, проте, залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 66,5% загального обсягу. Частка залучених і запозичених коштів, а саме кредитів банків та інших позик, становила 13%. За рахунок державного та місцевих бюджетів освоєно 8,7% капітальних інвестицій.
Вкладалися найбільше в машини, обладнання та інвентар і транспортні засоби - 62,6%, у будівлі та споруди - 32,7%, на капітальний ремонт активів - 5,6%.
Схоже, Олександ Корнійчук, який нині є радником президента, залишив непогані напрацювання, щоб Вадим Лозовий мав з чого "стартанути".
Як звітували на колегії, обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 квітня становив 175 млн дол. США, що на 2,5% більше обсягів інвестицій на початок року. Гроші "приходили" з 35 країн світу. Із країн Європейського Союзу з початку інвестування внесено 165,7 млн.дол. (94,7% загального обсягу акціонерного капіталу), з інших країн - 9,3 млн дол. (5,3%).
На підприємствах промисловості області зосереджені 130,9 млн дол. (74,8% загального обсягу прямих інвестицій), у тому числі переробної промисловості - 130,7 млн. доларів. На підприємствах з оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів акумульовано 21,7 млн дол. (12,4%), сільського, лісового та рибного господарства - 10,4 млн.дол. (6%), в організаціях, що здійснюють операції з нерухомим майном, - 9,2 млн.дол. (5,2%).
Для зміцнення нових та розвитку вже існуючих зв'язків з іноземними державами, Вадим Лозовий примудрився за два місяці провести кілька зустрічей, як з іноземцями, так і з місцевими підприємцями різного ґатунку.
Наразі в області реалізується кілька проектів. З найзначніших:
- представництва в Європі компанії Sumitomo з виробництва кабельно-провідникової продукції для автомобільної промисловості | Хмельницький |
- запуск заводу з переробки технічної коноплі за інноваційними технологіями | Старокостянтинів |
- створення ТОВ "АГРО ПРО МЕНЕДЖМЕНТ" виробничого комплексу для підготовки, зберігання, первинної та подальшої переробки зерна кукурудзи і побічних продуктів | Красилівський район |
- будівництво ТОВ "Хмельницька біопаливна електростанція" біогазової електростанції електричною потужністю 44,2 МВт та тепловою – 130 МВт | Хмельницький район |
- ТОВ "Ярмолинецький консервний завод" передбачається виробництво плодоовочевої консервованої продукції | Ярмолинецький район |
- будівництво ТОВ "АБЗ-ІНВЕСТ" асфальтного заводу | Ярмолинецький район |
При тому, Вадиму Лозовому необхідно й "втримати" кілька показників, за якими область посідала лідируючі позиції. Це - найнижча заборгованість по зарплаті і найнижча частка працівників, які отримують зарплату не вище мінімальної.
Досвід, вже екс-заступника генерального директора ТОВ "Епіцентр", дає шанси йому проявити свої менеджерські здібності й на теренах цілої області й усіх галузей господарювання.
Він вже в 27 років, розпочав директорську кар'єру, обіймаючи 8 різних очільницьких посад поспіль у різних підприємствах. Останні 5 "директорських портфелів" - у структурі нардепа Олександра Гереги в чи не найбільшій Національній мережі будівельно-господарських гіпермаркетів України "Епіцентр К".
Можливо саме "звідти" й подує інвестиційний вітер на Хмельниччину.
А Вадим Лозовий поки на колегії акцентував увагу голів райдержадміністрацій, ОТГ, міських голів на пріоритетності роботи із залучення інвестицій в економіку області: "Маємо спільно працювати над залученням інвестора, створювати для нього привабливі умови роботи, вивчати усішний досвід організації такої співпраці."
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький