ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельницький доброволець про воєнні реалії: не всі українці, на жаль, є патріотами

Підполковник податкової міліції Сергій Дембіцький на передовій зустрічає вже п'яту ротацію, і допоки окупант не піде, додому не збирається
Depo.
20 лютого 2016 22:00
ФОТО: depo.ua
Хмельницький доброволець про воєнні реалії: не всі українці, на жаль, є патріотами
Хмельницький доброволець про воєнні реалії: не всі українці, на жаль, є патріотами

Сергій Дембіцький - ще один представник подолян, що боронять кордони держави на Сході, передає Depo.Хмельницький.

Уже п‘яту чергову ротацію офіцерів-добровольців спеціального підрозділу податкової міліції ДФС "Фантом" він зустрічає на Луганщині.

За рік Дембіцький дослужився до заступника начальника управління спецпідрозділу, нагороджений відзнаками за дії у зоні АТО. Проте, за його словами, усе це - другорядне. Головне - безпосередня участь в охороні і обороні своєї країни від ворога, якого так довго вважали братом.

"За рік перебування на сході я став краще розуміти, що таке Батьківщина, де вона починається, як проходить крізь серце і чому потребує нашого захисту. Тому твердо вирішив, що буду тут, поки не покінчимо із загрозою, яка приходить в Україну із сусідньої держави", - каже боєць-податківець.

Підполковник Дембіцький розповідає, що терористи всіляко намагаються завадити спілкуванню місцевих мешканців з українськими бійцями, знають-бо: правда наша. Він не розуміє і не сприймає так зване перемир'я, коли позиції наших солдатів повсякчас обстрілюються. Проте каже, що знає, заради чого так довго стоїть на передовій. 

"Заради оченят тих дітлахів, які прибігають то по хліб, то по солодощі і називають нас "нашими", хоробрими і сміливими, і вірять, що ми виженемо ворога з рідної землі", - говорить "фантомівець".

Depo.Хмельницький вже неодноразово розповідав про податківців з Хмельниччини, що подалися захищати суверенітет держави.  Є серед них і Олександр Севастьянов, що став прес-офіцером 44 окремої артилерійської бригади. До того він працював у секторі комунікацій Державної фіскальної служби Хмельниччини. Стати польовим кореспондентом вирішив тоді, коли, спілкуючись з молоддю на Донбасі, побачив в їхніх очах віру і надію на мирне життя в своїй Україні.

Не можна не згадати й хмельницького "фантомівця" Олега Шуляка, якого нагородили за боротьбу з контрабандою в зоні АТО відзнакою "За захист економічних інтересів України в зоні проведення АТО".

Хмельницький податівець про воєнні реалії: не всі українці, нажаль, є патріотами - фото 2

Пробувши 90 днів на передовій, додому Олег повернувся за ротацією. Він не надто охоче розповідає історії про обстріли, ставлення місцевих жителів до правоохоронців. Вважає, що робота, яку там виконував, є офіцерським та громадянським обов'язком, які не варто піарити й виставляти на показ, їх потрібно підтверджувати своїми вчинками.

Майор податкової міліції Андрій Гамолов боровся на сході з контрабандою. Пам'ятає найбільший "улов" - виявлення двох сумок з сильнодіючою наркотичною речовиною в рейсовому автобусі "Донецьк - Одеса" вартістю понад 10 мільйонів гривень! А ще - вилучення чистих бланків паспортів громадянина України та 150 тисяч гривень, які переміщувались до терористичного "ДНР". Чимало було перехоплено чорнової готівки у сумі 200 - 300 тисяч гривень, яка переміщувались в Україну, а менших "передач" було ще більше.

Хлопці, як один, із сумом констатують: не всі українці виявилися патріотами. "Як не прикро, але мають місце факти, коли окремі люди і фірми хочуть заробити на війні, тому й прагнуть провезти гроші, платіжні картки, заборонені для обігу предмети. Ми ж не можемо, не маємо права цього допустити", - каже підполковник Дембіцький.

Неоціненний досвід, здобутий на війні, може бути прирівняний лише до справжньої дружби, яка народилась там, на передовій. Важливим життєвим набутком для Сергія Дембіцького, та й для інших бійців, у нелегких тамтешніх умовах стала бойова співдружність хмельничан, адже "своїм" можна довірити найскладніші і найважчі ділянки на пунктах пропуску у Щасті, Станиці Луганській та в інших місцях.

Зараз на Донбасі - хлопці з Славути, Хмельницького, Кам‘янця-Подільського, Дунаєвець. Всі як один - податківці, прикордонники, військові, налаштовані на боротьбу до перемоги.  Бо, кажуть, давно вже пора всім затямити, що Донбас- це Україна, єдина і неподільна.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та