ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельницького "Фантома" відзначили за боротьбу з контрабандою в зоні АТО

У складі спецпідрозділу ДФС старший лейтенант податкової міліції Олег Шуляк пробув на сході країни три місяці
Depo.
9 вересня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Хмельницького "Фантома" відзначили за боротьбу з контрабандою в зоні АТО
Хмельницького "Фантома" відзначили за боротьбу з контрабандою в зоні АТО

Дев'яносто днів перебував у зоні проведення антитерористичної операції старший слідчий з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Державної фіскальної служби у Хмельницькій області, старший лейтенант податкової міліції Олег Шуляк, пише Depo.Хмельницький.

Додому повернувся за ротацією. Шуляк не надто охоче розповідає історії про обстріли, ставлення місцевих жителів до правоохоронців. Він вважає, що робота, яку там виконував, є офіцерським та громадянським обов'язком, які не варто піарити й виставляти на показ, їх потрібно підтверджувати своїми вчинками.

Своє відрядження Олег Шуляк провів у секторі "С", місто Слов'янськ Донецької області.

Розповідає, що головним завданням була боротьба з контрабандою на контрольних пунктах в‘їзду-виїзду до тимчасово окупованої території, проведення слідчих дій та складання процесуальних документів за наслідками виявлених правопорушень.

"По суті щодня, на виконання завдань у складі мобільних груп з іншими підрозділами, здійснювали перевірки вантажів, виявляли та фіксували порушення, - ділиться боєць. - З такого, що запам'яталось - затримання вантажівки з будівельними матеріалами та обладнанням, що призначалось для штабу терористів "ДНР".

Також неодноразово виявляли та вилучали з обігу чорнову готівку, яка переміщувались в Україну, контрабандну підакцизну продукцію та продукти харчування.

Головним здобутком від свого перебування на сході старлей вважає навіть не відзнаку "За захист економічних інтересів України в зоні проведення АТО", якою був нагороджений, а те, що там, на передовій знайшов справжніх друзів - таких же патріотів як і сам.

"Бувало, що виникали різні екстремальні ситуації, але ми проходили відповідні інструктажі як правильно реагувати на обставини, як спілкуватися з людьми, як передбачати розвиток подій. Загалом відчуваєш велику відповідальність перед своїм народом і сподіваєшся, що і твоя робота наблизить довгоочікуваний мир на українській землі. Вірю в нашу країну і її народ", - каже мужній хмельничанин.

Зазначимо, що податківець ніс службу у складі спецпідрозділу Державної фіскальної служби "Фантом".

Підрозділ "Фантом" складається з добровольців, котрі за власним бажанням працюють в небезпечних для життя та здоров'я умовах, перешкоджаючи незаконному переміщенню товарів через "умовний" кордон на сході країни.

Загалом, до складу спецпідрозділу входить понад 120 офіцерів податкової міліції, які на добровільних засадах несуть службу у зоні АТО.

Працюють вони у двох напрямах. По-перше, на офіційних переходах, пунктах пропуску, де контролюють вантажошляхи, автомобільні та залізничні переїзди. По-друге, у складах мобільних груп патрулюють лінію розмежування, так звану "зеленку".

Більше про захисників держави - на khm.depo.ua