Хмельницьким водіям варто приготуватися платити 25–26 грн за бензин

На наступний рік бензин подорожчає на третину

Хмельницьким водіям варто приготуватися…

Як повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на "ДС" , вартість пального на вітчизняних АЗС залежить не тільки від котирувань нафти на міжнародних біржах, але і від багатьох інших факторів, включаючи курс національної валюти і податкову політику держави.

За словами керівника спеціальних проектів НТЦ "Психея" Геннадія Рябцева, в структурі ціни бензину і дизеля в Україні 45% займає вартість нафтопродуктів, ще стільки ж - податки та збори і близько 10% - витрати і прибуток продавців. А так як після виборів експерти пророкують гривні черговий виток знецінення, а в Мінфіні вже заговорили про індексацію паливного ринку.

Події можуть розвиватись такими шляхами:
Паливо подешевшає на 3 грн.. Штати зацікавлені максимально утримати низькі ціни на енергоресурси, що забезпечують позитивну динаміку американської економіки. Другі хочуть витіснити з нафторинку держави, у яких собівартість нафти вище, і тим самим збільшити свою ринкову частку з 30 до 50%. Якщо обсяги видобутку не знизяться, на чому наполягають учасники ОПЕК, у прихильників дешевої нафти є всі шанси реалізувати свої плани. Адже вже зараз на ринку сформувався надлишок пропозиції, який випереджає попит на рекордні 3 млн барелів на добу. Для порівняння: в 2014 р. "зайвим" був всього 1 млн барелів на добу.
При реалізації цього прогнозу бензин і дизельне паливо в доларовому еквіваленті теж подешевшають. Якщо припустити, що сезон дешевої нафти збіжиться ще й з курсовою стабільністю в Україні, наші водії теж можуть заощадити на паливі.
Зараз нафтова частка в структурі ціни бензину А-95 становить близько 9 грн./л, а дизеля - 8,5 грн. Рекордний обвал нафтових котирувань дозволить скоротити ці цифри до 6 грн. і 5,6 грн. відповідно (паливо дешевшає на 2/3 від динаміки зниження цін на нафту). Тобто паливо втратить в ціні відразу 3 грн./л Відповідно, бензин А-95 буде коштувати близько 17 грн./л, а дизельне паливо - 16 грн/л.

Можливо, що дизель і бензин зростуть у ціні 5-6 грн.
Оптимістичні для автолюбителів прогнози підтримують не всі експерти. На думку президента асоціації "Об'єднання операторів нафторинку України" Леоніда Косянчука, можливості для подальшого здешевлення нафти у світі практично вичерпані. "Собівартість видобутку у різних компаній коливається від $40 до $75 за барель. Якщо ціна впаде ще на $5/барель, то навіть такі гіганти, як ОАЕ і Катар, опиняться в скрутному становищі. Вже зараз багато майданчики закриваються, згортаються проекти з видобутку сланцевої нафти. Це автоматично призведе до скорочення видобутку, а отже, і пропозиції. Вітчизняні автолюбителі так і не змогли скористатися всіма перевагами епохи дешевої нафти. Хоча в Україні за останні два роки бензин в доларовому еквіваленті впав в ціні навіть більше, ніж у Європі, - на 20-22%, знецінена гривня нівелювала цей дисконт. Що буде з цінами в наступному році з урахуванням того, що інфляція в Україні може тільки погіршитися, а низькі котирування на світовому нафторинку не гарантовані.

Можливі й інші варіанти. Приміром, якщо прогнози щодо обвалу цін на нафту збудуться, а гривня все ж продовжить знецінюватися, українським водіям доведеться доплачувати всього 3 грн. на літр (А-95 - близько 23 грн./л, дизель - 22 грн./л). На реальні ціни на вітчизняних заправках не в останню чергу буде впливати і на попит на паливо. За даними представника консалтингового агентства "А-95", за останні півтора року його споживання в нашій країні впало на третину. Вже зараз на наших заправках стало набагато більше неякісного палива, чому сприяє державний мораторій на перевірки суб'єктів господарювання, стверджує він. Надалі ж не виключено, що бажаючих поекспериментувати зі складом бензину стане ще більше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme