Хмельницька ОДА дозволяє труїти річку Хомору і Житомирщину

Забруднювачем води є "Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна"

"Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна", що своїми шкідливими викидами отруює річку Хомору, працює з дозволу Хмельницької облдержадміністрації, - заявив в ефірі телеканалу Zik міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

"Суть питання в тому, що вода, забруднена підприємством, починає бути токсичною вже у сусідній - Житомирській області, - каже високопосадовець. - Фабрика розташована на межі областей. У неї зовсім немає очисних споруд - є лише накопичувальні. І раз у певний період часу, коли вони наповнюються, підприємство вночі або у вихідні дні, коли немає інспекторів, скидає відходи в річку."

Також він зазначив, що підприємство працює на дозволі, яке отримало в результаті децентралізації за рішенням Хмельницької обласної державної адміністрації.

Окрім цього він розповів, що люди, які живуть в цій місцевості, неодноразово приїжджали до Києва на зустрічі з представниками Міністерства екології та природних ресурсів України.

"За моєї ініціативи на засіданнях міжрегіональної екологічно-техногенної комісії двох областей напрацювали рішення, які, на жаль, не виконувалися. В першу чергу вони не виконувалися чиновниками Хмельницької області, оскільки підприємство працює на дозволах, що надала обласна адміністрація," - підкреслює міністр екології.

За його словами, для вирішення цієї проблеми довелося змінити законодавство таким чином, щоб Міністерство екології отримало право звертатися в суд на підставі аналізу і актів Державної екологічної інспекції про скасування дозволу.

"Сьогодні іде запекла боротьба за цю річку у судовій системі. Чесно скажу, на жаль, судова гілка влади не пройшла реформи в Україні. Цілком зрозуміло, що це підприємство має великі ресурси і може "спілкуватися" з судом," - заявляє чиновник.

Нагадаємо, в червні обіцяли реконструювати Понінківську фабрику і очисні споруди за 16 мільйонів гривень.

А призначений у травні голова ОДА Вадим Лозовий днями заявив, що зволікання з вирішенням екологічних проблем області спонукає створити Департамент екології та природних ресурсів, який ліквідував його попередник - Олександр Корнійчук рік тому.

Розпорядження голови Хмельницької ОДА про ліквідацію департаменту екології та природніх ресурсів викликало справжній резонанс.

Тоді ще губернатор з міністром екології влаштували "батл" у Фейсбуці - спочатку Семерак обурився розпорядженням Корнійчука про ліквідацію екологічного відомства, потому очільник Хмельниччини назвав екологічні структури в краї "імпотентними".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький