Гроші на округи: Як ділили субвенцію нардепи для тергромад Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА)

У пріоритеті – медичне обладнання та дитячі майданчики, однак "перетягування ковдри" обранцями триває. Лише половина громад відчуває фінансову підтримку, а суми різняться чи не в п'ять разів

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Гроші на округи: Як ділили субвенцію нар…
Фото ілюстративне

Хмельницьку область в парламенті представляють 7 народних депутатів, обраних в її одномандатних виборчих округах від двох полсил і належать до фракції партії "Слуга народу" (4 депутатів) та депутатської групи "Партія "За майбутнє" (3 депутатів). Ще троє депутатів, обраних в загальнодержавному багатомандатному окрузі, так званих списочників, що позиціонують себе представниками області, також від "слуг".

Наприкінці липня цього року Кабінет Міністрів України розподілив між областями 1,7 млрд гривень. Хмельниччині з цих коштів дісталося близько 50 млн гривень. Найбільше грошей уряд виділив для виборчого округу №190, найменше отримали у виборчому окрузі №192. Як свідчить дослідження ОПОРИ, з державного бюджету переважно профінансували придбання обладнання у медичні заклади та будівництво дитячих й спортивних майданчиків у регіоні, передає Depo.Хмельницький.

Область загалом отримала 58 субвенцій загальною сумою 49,8 млн гривень, що становить 4,1% від усієї кількості субвенцій, або 2,9% від усієї суми субвенцій. У середньому сума однієї субвенції на Хмельницьку область становила 0,89 млн гривень. При цьому на кожного мешканця області припало по 40,15 гривень. Із 60 територіальних громад Хмельниччини субвенції отримала половина.

У розрізі бюджетів територіальних громад Хмельниччини в липні найбільше державних грошей отримав бюджет Полонської тергромади (7,5 млн гривень) та обласний бюджет (7 млн гривень). Найменше коштів надійшло до бюджету Михайлюцької ОТГ.

Субвенції, які Кабмін спрямував у Полонську громаду, призначені для придбання та встановлення елементів дитячого майданчика та для капітального ремонту поліклініки. За 142 тис. гривень субвенції, що її отримала Михайлюцька громада, мають побудувати мережі зовнішнього освітлення на вулиці Церковній в селі  Рилівці.

Розподіл субвенцій на соціально-економічний розвиток територій цьогоріч був не лише в липні. Нагадаємо, що за підсумками першого розподілу, який відбувся в травні, Кабмін розподілив на Хмельниччину близько 60 млн грн. Тоді найбільша сума субвенцій, 13 млн грн, дісталася виборчому округу №191, який у Верховній Раді України представляє співголова депутатської групи "Партія "За майбутнє" Віктор Бондар. Найменше коштів, 4,7 млн гривень, уряд тоді виділив округу №187, що делегував до парламенту представника фракції партії "Слуга народу" Миколу Стефанчука.

Натомість у результаті липневого розподілу на округ Миколи Стефанчука загалом надійшло 9,7 млн гривень. Однак безпосередньо Хмельницький, більша частина якого якраз і належить до округу депутата, одержав 3 субвенції на суму 3 млн гривень. Усі гроші призначені для придбання медичного обладнання: для міського перинатального центру, міської лікарні та міського лікувально-діагностичного центру. Ще 3 субвенції на суму 6,7 млн гривень Кабмін спрямував до обласного бюджету. Ці гроші також призначені для придбання медичного обладнання: для обласної лікарні та обласної дитячої лікарні.

Ще 15 субвенцій на загальну суму 10,2 млн грн у липні уряд спрямував у округ Сергія Лабазюка (№188), члена депутатської групи "Партія "За майбутнє". Більша частина коштів, а саме 7 млн гривень, призначена для капітальних ремонтів у закладах освіти, розташованих в окрузі нардепа. 2,3 млн гривень – на придбання, встановлення та будівництво спортивних майданчиків. Решта грошей – на ремонт клубу в селі Пашківці (500 тис. грн) та будівництво зовнішніх мереж водопостачання в селі Захарівці (400 тис. грн).

Округ Олени Копанчук (№189), яка належить до фракції партії "Слуга народу", отримав 8 субвенцій на суму 5,6 млн грн. Половина коштів (2,7 млн грн) - на придбання та встановлення елементів дитячих майданчиків у громадах, що входять до округу депутатки. Ще половина (2,9 млн грн) – на реконструкцію водопровідної мережі в Теофіполі.

В округ ще одного нардепа від фракції партії "Слуга народу"  Олексія Жмеренецького (№190) надійшло 16 субвенцій на суму 12,7 млн грн. Гроші Кабмін розподілив таким чином: найбільше коштів, 6,9 млн грн, призначено для капітального ремонту консультативно-діагностичної поліклініки в Полонному; 1,2 млн грн – для будівництва спортивного мультифункціонального майданчика в Шепетівці; 2,7 млн грн – для придбання та встановлення елементів дитячих майданчиків у громадах, елементів скейт-парку в Славуті та спортивного обладнання для Шепетівської ДЮСШ; 1,6 млн грн – для придбання обладнання для Шепетівського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства; 142 тис. грн виділені для будівництва мереж зовнішнього освітлення в селі Рилівці.

Округ співголови депутатської групи "Партія "За майбутнє" Віктора Бондаря (№191) отримав внаслідок останнього розподілу лише мільйон гривень. Усі гроші - на придбання та встановлення елементів дитячих майданчиків у окрузі нардепа, по 250 тис. грн у кожну з чотирьох сільських рад.

Найменше коштів у результаті липневого розподілу субвенцій надійшло на округ представника депутатської групи "Партія "За майбутнє" Олександра Гереги (№192) – 550 тис. грн. При тому, 300 тис. грн із цих коштів скеровано до обласного бюджету на придбання медичного обладнання для Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги, що розташований в окрузі депутата. А 250 тис. грн – на придбання та встановлення елементів дитячого майданчика в селищі Ярмолинці.

Округ ще одного нардепа від фракції партії "Слуга народу" Ігоря Марчука (№193) отримав з держбюджету 7 субвенцій на суму 10 млн грн.  3,9 млн грн,  призначені для об’єктів житлово-комунального господарства та інфраструктури: на розробку проєктно-кошторисної документації та капітальний ремонт покрівлі клубу в с. Демшин; розробку проєктно-кошторисної документації для капітального ремонту стадіону в селищі Нова Ушиця; нове будівництво водозабірної свердловини в селі Вільхівці; для капітального ремонту спортивного майданчика в селищі Стара Ушиця на округ надійшло 2,8 млн грн; 3,2 млн гривень – на капітальний ремонт даху та стелі клубу в селі Вербка.

У підсумку двох розподілів лідерами за сумами отриманих субвенцій стали округи Олексія Жмеренецького (23,7 млн грн), Сергія Лабазюка (20,2 млн грн) та Ігоря Марчука (20 млн грн). 14,4 млн грн дісталося округу Миколи Стефанчука, 14 млн грн – округу Віктора Бондаря. Найменше грошей наразі надійшло до округів Олени Копанчук (11,5 млн грн) та Олександра Гереги (5,9 млн грн). В ОПОРІ зазначають, що суми, які отримали різні округи Хмельницької області і в травні, і в липні, були доволі нерівномірними.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme