Як два роки працювали нардепи від Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА)
Як обранці голосували, скільки виступали, чи дотримувалися партійної дисципліни і чи були ініціативними, - все це проаналізували громадські активісти й оприлюднили
- Хмельницький
-
10 серпня 2021 11:11
Упродовж двох років мажоритарники від Хмельниччини, голосуючи в Раді, переважно тиснули кнопки "За" та "Утримався"; з-поміж нардепів від області частіше нехтували партійною дисципліною представники депутатської групи "Партія "За майбутнє", а більш результативними у законотворчій діяльності були нардепи від партії "Слуга народу". Про це йдеться в дослідженні Громадянської мережі ОПОРА, передає Depo.Хмельницький.
Область в парламенті представляють 7 народних депутатів, обраних в її одномандатних виборчих округах від двох полсил і належать до фракції партії "Слуга народу" (4 депутатів) та депутатської групи "Партія "За майбутнє" (3 депутатів).
Троє депутатів, обраних в загальнодержавному багатомандатному окрузі, так званих списочників, що позиціонують себе представниками області, також нвід "слуг". У дослідженні не взято до уваги діяльність першого заступника голови ВРУ Руслана Стефанчука та Міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, які також є вихідцями з області.
Мажоритарники від області частіше голосують "за" або ж утримуються
Загалом протягом двох років роботи Ради мажоритарники від Хмельниччини частіше голосували "за" або ж утримувалися: в 30,8% та 27,1% голосувань відповідно. В 21,3% голосувань, попри реєстрацію на засіданні, не голосували, в 19,7% були відсутні на засіданнях, а от кнопку "Проти" натискали лише в 1,1% голосувань.
Утім, якщо аналізувати голосування нардепів від Хмельниччини окремо за фракціями, можна помітити кілька тенденцій. Зокрема, більшість депутатів від фракції партії "Слуга народу", як мажоритарників, так і списочників, найчастіше при голосуваннях натискають кнопку "Утримався" (у 39–45% голосувань), а от представники депутатської групи "За майбутнє" здебільшого не голосують, хоч і присутні на засіданнях (41–51% голосувань).
Щодо нардепів, обраних у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за списком партії "Слуга народу", які також позиціонують себе представниками області, то їхні голосування не особливо відрізняються від голосувань колег-мажоритарників від регіону.
Інакше голосували представники депутатської групи "Партія "За майбутнє".
Найчастіше партійну дисципліну порушують представники депутатської групи "Партія "За майбутнє"
Не завжди окремі депутати голосують так, як більшість їхніх колег по фракціях чи депутатських групах. Проаналізувавши голосування фракцій, можна виявити тих нардепів, які частіше від інших нехтують партійною дисципліною і приймають власні рішення, не дослухаючись до рекомендацій партійного керівництва.
ОПОРА з’ясувала, що серед хмельницьких нардепів-мажоритарників найчастіше врозріз із лінією групи йдуть представники депутатської групи "Партія "За майбутнє", зокрема й сам співголова групи Віктор Бондар. Проте найбільшим "бунтівником" з-поміж колег від Хмельниччини в депутатській групі є нардеп Олександр Герега. Він голосував всупереч позиції більшості з фракції в 57,6% усіх своїх голосувань. Сергій Лабазюк інакше, ніж більшість колег у групі, голосував у 48,7% голосувань, а Віктор Бондар – в 44,5% голосувань.
Значно дисциплінованішими були представники фракції "Слуга народу". Найбільший відсоток голосувань врозріз із лінією фракції в Ігоря Марчука (9%), а найменший – в Миколи Стефанчука (4%). Олексій Жмеренецький голосував інакше від колег у фракції в 7% голосувань, Олена Копанчук – в 6,9%.
Депутати-списочники з Хмельниччини, а всі вони належать до фракції "Слуга народу", також переважно демонструють високий рівень партійної дисципліни: 4,1% голосувань проти лінії фракції в Сергія Мандзія, 3,1% у Володимира Ватраса. Найбільшим "бунтівником" серед колег можна вважати Юрія Заславського, який голосував всупереч лінії фракції у 26,4% голосувань.
Лідери за кількістю ініційованих законопроєктів – представники фракції "Слуга народу"
Чи не всі депутати мають законопроєкти, які було знято з розгляду (відхилено та знято з розгляду, заслухано та знято з розгляду чи одразу знято). Так, у Миколи Стефанчука загалом 9 таких законопроєктів, в Олексія Жмеренецького – 19, в Олени Копанчук – 8, в Ігоря Марчука – 4, в Сергія Лабазюка – 16, Віктора Бондаря – 6, Олександра Гереги – 13.
Щодо списочників, то у Сергія Мандзія 8 підписаних законів (17%) та 2 готуються на підпис, знято з розгляду загалом 4; у Володимира Ватраса 26 підписаних (20,6%) та 2 готуються на підпис, знято з розгляду загалом 17; у Юрія Заславського 21 підписаний закон (30,9%) та 3 готуються на підпис, знято з розгляду загалом 7 законопроєктів.
Решта ж проєктів законів, до створення яких долучилися нардепи з Хмельниччини, перебувають на різних стадіях проходження – очікують розгляду, повернуті на доопрацювання, опрацьовуються в комітетах, готуються чи очікують другого читання тощо.
Майже 4 години виступали в Раді нардепи з Хмельниччини
Упродовж двох років нардепи-мажоритарники з Хмельниччини виступали в сесійній залі загалом 3 години 47 хвилин 42 секунди. Найбільш балакучим виявився народний депутат Віктор Бондар, тривалість 109 виступів якого склала 2 години 55 хвилин 7 секунд. Фактично не виступав у Раді Олександр Герега, оскільки депутат лише двічі передавав слово своїм колегам, що зайняло в нього 7 секунд.
Сергій Лабазюк наговорив, виступаючи 22 рази в парламенті, 26 хвилин 12 секунд, Ігор Марчук 11 хвилин 55 секунд (14 виступів), Олексій Жмеренецький – 10 хвилин 20 секунд (7 виступів), Олена Копанчук – 3 хвилини 58 секунд 95 виступів).
Зовсім небагатослівними були нардепи-списочники, що є вихідцями з області. Володимир Ватрас говорив у Раді 5 хвилин 14 секунд (4 виступи), Сергій Мандзій – 2 хвилини 45 секунд (2 виступи), Юрій Заславський – 55 секунд (2 виступи).
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:55Внаслідок нічних атак є 6 загиблих і понад 16 поранених. Пошкодження фіксують у 6 областях
- 11:11Канонада на Хмельниччині: Що відомо про черговий напад рашистів
- 13:15Експерт: найбільші страхи російської влади – смерть Путіна і продовження ударів дронів СБУ по НПЗ
- 23:35Щотижня близько 400 документів: Ділки з пʼяти областей "штампували" фальшиві водійські посвідчення (ВІДЕО) Відео
- 20:59У Хмельницькому при лікарнях відкрили "Простори турботи про ветерана"
- 09:58На Хмельниччині вночі збили 7 безпілотників
- 23:35 Готуються чергові зміни щодо проходження ВЛК обмежено придатними особами
- 22:26Адвокат з Хмельниччини намагався підкупити прокурора за $5 тисяч
- 16:30На тлі чуток про вагітність Леся Нікітюк поділилася фото в Instagram у повний зріст
- 12:14Хмельничанин намагався відкупитися від патрульних, що мали намір доправити його у ТЦК
- 11:54Вночі на Хмельниччині працювала ППО
- 16:43У Лесі Нікітюк буде первісток, — ЗМІ
- 12:20На що звернути увагу під час вибору СТО для вашого автомобіля Актуально
- 11:41В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в лютому
- 10:57Гігієнічні засоби для комфорту жінок в особливий період Актуально
- 10:03Хмельниччину атакували ворожі БпЛА: Скільки дронів збили
- 10:14Потужна дронова атака на Хмельниччину: ППО збила 12 безпілотників
- 09:47 Цієї ночі рашисти запустили по Україні 72 дрони: Де і як спрацювала ППО
- 14:17Як і де оформити документи на паспорт