Твердиня, що оживає: Як будуть фестивалити у Меджибізькій фортеці

Маштабні дійства у ДІКЗ "Межибіж" розпочнуться в травні й триватимуть до листопада

Твердиня, що оживає: Як будуть фестивали…

Керівництво ДІКЗ "Межибіж" спільно з організаторами кількох фестивалів презентували події, які відбудуться в туристичному сезоні 2019.

З-поміж головних - "Ніч музеїв OPEN AIR у Меджибізькій фортеці", середьовічний фест "Епоха героїв", мотозліт в історичному стилі Wer Wolf VIKING і "Гарбузова ніч".

Історико-культурний заповідник, центральною "фігурою" якого є фортеця, залишиться головним й під час туристичних заходів, фестивалів, свят, обрядів. Кожна подія, яка проходитиме у фортеці, матиме історичне підгрунтя. "Минулого 2018 року ми прийняли понад 54 тисячі відвідувачів. Звісно, основне завдання заповідника "Межибіж" зберегти фортецю, палац, мури - все відреставрувати та музеєфікувати. Але окрім цього, ми прагнемо її наповнити життям. Адже таке їхнє призначення було насамперед, - каже директор історико-культурного заповідника "Межибіж" Олег Погорілець. - І саме події та фестивалі націлені на те, щоб Меджибізька фортеця була живою. Бо саме відвідувачі її наповнюють життям."

Фактично стартують заходи тут з настанням тепла - у травні на стародавнє містечко опуститься "Ніч музеїв". 18 травня - OPEN AIR. Відвідувачам покажуть ті родзинки фортеці та музейних експозицій, до яких протягом року туристам немає доступу: щойно відреставровані та такі, що чекають реставрації, підземелля, предмети старовини з таємничою історією, яких немає в експозиціях. Будуть екскурсії, замковий куліш та юшка. Можна розкласти намет на території фортеці та переночувати.

Наприкінці червня - 28-30 числа тут прийматимуть третій фестиваль гончарних традицій "Подільське коло", так як Меджибіж - колишнє місто гончарів. Кожен може долучитися до давнього гончарного мистецтва на практиці. Створити свій власний виріб, повправлятися у майстерності з ліплення з глини. Майстер-класи проводитимуть народні умільці з різних куточків України.

На початку серпня до стародавнього замку повернеться лицарський фестиваль, але наповнений абсолютно іншим - ширшим сенсом і носитиме він назву "Епоха Героїв". 10-11 серпня фестиваль середньовічної культури подарує нове обличчя стародавньому Меджибожу. Середньовічнє містечко, лицарські бої, фестиваль у фестивалі Tribal Dance, яскраві видовища та небанальні розваги у кращих традиціях "лицарських" фестивалів,  нікого не залишить байдужими. 

На День Незалежності у стародавньому замку вируватиме байкерський фестиваль-мотозліт Wer Wolf VIKING. Цьогорічна його тематика – вікінги. Планують багато розваг, мототехніки, середньовічної і модерної музики, ристалище з турніром "Меджибізький меч" та перегони "Меджибізькі тарантаси".

У жовтні на території фортеці влаштують козацькі забави на Покрову, а завершить туристичний сезон 27 жовтня - Гарбузова ніч OPEN AIR. Таємничо-містична подія, своєрідна українська автентична відповідь Хеловіну. Буде багато містики, традицій, пов’язаних з гарбузом, походи в наймістичніші підземелля палацу, фаєр-шоу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook