Бандуристи, намистовий рекорд і українські смаколики: У Кам'янці стартував туристичний сезон

"Кам'янець на Поділлі – український колорит" із таким лейтмотивом розпочався цьогорічний турсезон, що обіцяє гостям різноманітні фестивалі-забави, емоції та відкриття

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Бандуристи, намистовий рекорд і українсь…

 

Місто над Смотричем не перестає дивувати й щораз готує для своїх гостей свіжі екскурсії, цікаві забави, традиційні фестивалі з новими програмами. Хтось сюди потрапляє вперше і отримує незабутні враження, а хтось повертається знову і знов, щоб стати частинкою переплетінь віків та культур.

Цьогорічний тренд туристичного сезону в древньому Кам'янці зададуть три ключових події: Молодіжна столиця України 2019, 235 років повітроплавання, 100-річчя складання Урочистої обітниці на вірність Українській Народній Республіці. На відкритті турсезону відбулося символічне відкриття знаку на місці будівництва Меморіалу Присязі на вірність Україні.

За словами голови Кам'янець-Подільського об'єднання товариства "Просвіта" ім. Т.Г.Шевченка Славка Полятинчука, коли, 100 років тому, за часів директорії УНР Кам'янець не просто чотири рази був столицею України. Тоді відбулася найзначиміша подія для народу й державності - коли більшовики зайняли вже всю Україну, то уряд, директорія, судді, війська, - склали обітницю на вірність українському народу. Кам'янець об'єднав усю Україні – і східну і західну, яка була роз'єднана і гнографічно і політично.

Загалом презентували сім найбільших фестивалів: Чемпіонат України з авторалі "Фортеця", фестиваль історичної реконструкції "Тріумфальна арка" до 235-ї річниці повітроплавання в Україні, "Ретро-фест", середньовічний фестиваль-ярмарок "Форпост", фестиваль історичної реконструкції "Остання столиця" до 100-річчя столиці УНР в Кам’янці-Подільському, фестиваль вуличного мистецтва "Республіка", міжнародний кінофестиваль "Бруківка".

Індустрія гостинності заявила новий тренд через слоган: "Кам’янець на Поділлі - український колорит". Місто запрошує гостей, акцентуючи увагу на  визначних подіях його історії, автентичності подільського міста через місцевий сувенір, кухню, народні костюми, звичаї і традиції подолян. І вже на відкритті місцеві кулінари встигли позмагатися, а заодно й влаштувати велике частування "Подільськими голубцями" за старовинними рецептами. І визначили найкращий.

Його особливостями поділилася суддя міжнародного класу з кулінарії Галина Локай: " Це – перлова крупа, білий гриб, ну, м'ясо, звично, і крижавка має бути кислої капусти."

Потішили нетравіальним виступом і бандуристи, що виконали пісню, яка прозвучала у 250 голосів. Були й покази мод з народним колоритом, гаївки-веснянки, байкери й пісні з танцями на будь-який смак.

А візитівкою відкриття турсезону стало жіноче намисто. На майстер-класі усі охочі власноруч із 40 000 червоних намистинок виготовили собі прикрасу. Й встановили, уже 10 в місті, Національний рекорд: 507 жінок і дівчат в традиційному українському намисті, більшість з яких, зробила їх сама, прийшли на площу. Більше того, навіть міська ратуша прибралася у намисто.

В Кам'янці впродовж трьох днів тривали перфоменси фестивалів, футкорти та різноманітні фольклорні дійства. Кам’янець-Подільський – симбіоз культур 7 народів, традицій і звичаїв, що сплелися протягом століть в єдину палітру міста на Поділлі.  Досить часто туристу важко відшукати "суто подільське" як в архітектурі, традиціях кухні, одязі, піснях і танцях. Проте, саме предки-українці були тут споконвічними господарями, саме їх душа, щиросердна і гостинна, стала веретеном, навколо якого плелася нитка історії. Вона і створила мережаний рушник сучасного міста над Смотричом.

Торік місто відвідали більше мільйона туристів, не менше чекають їх і цьогріч.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme