Фінські митники вчилися в Хмельницькому знаходити наркотики, тютюн та вибухівку (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Скандинавські гості зосередилися на питаннях кінологічного забезпечення, підбору та придбання службових собак; напрямками та термінами спецпідготовки; методикою тренування службових собак, і вцілому алгоритмом роботи 

У рамках реалізації домовленостей, досягнутих під час зустрічі керівників митних адміністрацій України та Фінляндії щодо проведення заходів з розвитку співпраці між обома країнами, Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з ознайомчим візитом відвідали представники Кінологічного центру Митниці Фінляндії, передає Depo.Хмельницький.

Як розповідають в прес-службі ДФС області, візиту передувала зустріч керівників ДФС України та Митниці Фінляндії, де й зробили важливі кроки до налагодження двохстороннього співробітництва, зокрема, визначили подальші напрямки спільної роботи, в тому числі домовилися про активізацію співпраці у напрямі підвищення кваліфікації кадрів.

Тож у Хмельницькому фінських колег ознайомили з основними завданнями, функціями та напрямками діяльності Департаменту СПКЗ, його матеріально-технічною базою, електронними ресурсами, системою спеціальної та спеціалізованої підготовки кадрів. Також презентовано діяльність Регіонального навчального центру та Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації, які уже два роки діють на базі Департаменту.

Фіни зосередилися на питаннях кінологічного забезпечення фіскальної служби, починаючи з порядку відбору інспекторів-кінологів до митниць ДФС, підбору та придбання службових собак; напрямками та термінами спеціальної підготовки кінологічних команд; порядком зберігання та використання в навчальних цілях наркотичних засобів, зброї, вибухівки, тютюнових виробів, предметів CITES; і закінчуючи методикою тренування службових собак, зокрема, з пошуку наркотичних засобів та психотропних речовин, зброї, вибухівки, грошових банкнот, тютюнових виробів а в цілому алгоритмом роботи мобільної кінологічної групи в митницях ДФС.

Іноземцям продемонстрували практичну роботу кінологічних команд під час проведення службових заходів. Тут свою майстерність показали не лише кінологи та їх чотирилапі помічники, які представляють ДФС, але й кінологічні команди СБУ, Нацполіції, Держприкордонслужби та Державної кримінально-виконавчої служби України.

Зрештою, сторони висловили зацікавленість у подальшій співпраці з вказаних напрямків. Представники Митниці Фінляндії - головний методист Кінологічного центру Юха Папінахо, головний координатор з організації роботи Кінологічного центру Марко Кийскі та старший митний інспектор Пасі Тойванен були приємно вражені рівнем професійної підготовки українських кінологічних команд і залюбки ділилися своїми враженнями в інтерв‘ю для журналістів, які висвітлювали цю подію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #дфс