"Енергоатом" шукає кошти на добудову блоків ХАЕС

Національна атомна енергогенеруюча компанія сподівається на додатковий прибуток при роботі в умовах нової моделі ринку електроенергії

"Енергоатом" шукає кошти на добудову бло…

"Енергоатом" зможе спрямувати додатковий прибуток у новій моделі ринку електроенергії на добудову блоків ХАЕС, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланям на УНІАН.

Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" зможе отримати додатковий прибуток при роботі в умовах нової моделі ринку електроенергії, який буде поступово впроваджуватися після прийняття законопроекту "Про ринок електроенергії". Це дозволить частково профінансувати проект завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Як повідомляв Depo.Хмельницький, наприкінці січня 2017 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін готовий спільно з енергетиками шукати джерела фінансування добудови блоків Хмельницької АЕС, незважаючи на значну вартість цього проекту. За оцінками компанії, реалізація даного проекту дасть додаткову генерацію електроенергії в об'єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт-год на рік.

"Ми маємо розвивати атомну енергетику. Також плануємо продавати електроенергію за кордон, через що притік валюти покращить ситуацію в економіці", - зазначив глава уряду.

Також раніше "Енергоатом" представив свій проект "Енергетичний міст "Україна – Європейський Союз". В рамках проекту передбачається переключити енергоблок №2 Хмельницької АЕС на ENTSO-E (європейська енергосистема) і здійснювати експорт електроенергії за 2 напрямками: через відновлення ЛЕП 750 кВ на Жешув, а також з діючої лінії на ПС Альбертірша (Угорщина) після модернізації Західноукраїнської підстанції. Це дозволить додати 1000 МВт атомної електроенергії до наявного експортного потенціалу "Бурштинського острова", який на сьогодні забезпечується виключно тепловою генерацією (550 МВт).

Зазначені 1550 МВт будуть наріжним каменем, на якому буде відшліфовуватися можливість роботи енергосистеми України в синхронному режимі з системою Європейських операторів ENTSO-E. Експорт електроенергії з енергоблоку №2 ХАЕС за довгостроковими договорами також дозволить залучити інвестиції в добудову енергоблоків №3 і №4 станції, стан готовності будівельних конструкцій яких становить 73% і 28% відповідно.

До слова, урядовий законопроект №4493 про ринок електроенергії, підготовлений до другого читання, може бути розглянутий вже сьогодні - 4 квітня і остаточно прийнятий впродовж двох тижнів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme