В Україні міняють формулу тарифів на електроенергію

Ціни на світло тепер регулюватиме ринок, а електроенергія для споживачів здорожчає

В Україні міняють формулу тарифів на еле…

Як повідомив глава підкомітету з питань електроенергетики комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Лев Підлісецький, урядовий законопроект №4493 про ринок електроенергії, підготовлений до другого читання, може бути розглянутий вже 4 квітня і остаточно прийнятий впродовж двох тижнів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Цей закон, за аналогією з законом про ринок газу, повинен створити конкуренцію на українському ринку електроенергії.

"У центрі цього процесу повинен бути споживач, який буде платити не за встановленими державою тарифами, а за ціною, яку сформує ринок", - говорить Лев Підлісецький.

За словами народного депутата, відразу після введення ринкових методів визначення ціни, електроенергія дорожчає для споживачів. Однак потім встановлюється баланс попиту і пропозиції і ціни можуть знизитися.

Ухвалення закону про ринок електроенергії - тільки перший крок. Мають бути ухвалені ще мінімум півсотні підзаконних актів.

До слова, з вересня минулого року, коли документ був прийнятий в першому читанні, в профільний комітет ВР надійшло близько 1,2 тис. правок на 600 сторінках.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook