ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Двоє бійців з Хмельниччини намагаються довести, що були в полоні Л/ДНР

Двоє військових просять встановити факт перебування у полоні незаконних збройних формувань в період виконання обов'язків військової служби на окупованих територіях Донецької та Луганської областей

Depo.
12 жовтня 2018 16:52
ФОТО: depo.ua

Двоє військовослужбовців військової служби правопорядку ЗСУ звернулись до Хмельницького міськрайонного суду з заявами про встановлення факту перебування у полоні незаконних збройних формувань в період виконання обов'язків військової служби на окупованих територіях Донецької та Луганської областей в червні 2014 року, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницького міськрайонного суду.

На обгрунтування вимог військові зазначили, що перебуваючи на службі Збройних сил України в червні 2014 року для виконання бойових завдань, були направлені в район проведення АТО до міста Артемівськ Донецької області.

Під час слідування до пункту призначення у складі групи військовослужбовців з п'яти осіб на залізничній станції міста Дебальцево Донецької області були захоплені в полон незаконним збройним формуванням, а саме бандою козаків "Війська Донського отамана Козиціна". Військових перевезли до міста Перевальськ Луганської області, де утримували 18 днів. За сприяння спілки воїнів-афганців Луганської області заявник був звільнений.

З метою отримання підтвердження перебування в полоні військові звернулись до Об'єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників при СБУ, однак отримали відповідь, що у списках осіб, які були захоплені в полон та перебували у заручниках у районі проведення антитерористичної операції їх прізвища не значиться, інформація щодо перебування у полоні відсутня та потребує уточнення. Заявники звертають увагу на той факт, що в полоні перебували вп'ятьох, щодо двох з них наявна інформація у списках про перебування в полоні, троє ж решта свої прізвища не знаходять в переліку.

Зважаючи на викладене, чоловіки просять в судовому порядку встановити факт їх перебування у полоні, так як двоє їх колег, що разом перебували у полоні, отримали підтвердження Об'єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників при СБУ перебування у полоні.

Вирішується питання щодо відкриття провадження по обох справах та можливості призначення справи до судового розгляду.

Нагадаємо, з такою ж проблемою зіткнувся ще один військовий з Хмельниччини.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook