Боєць з Хмельниччини через суд доводить факт свого перебування у полоні

Військовий просить встановити факт перебування у полоні незаконних збройних формувань в період виконання обов'язків військової служби на окупованих територіях Донецької та Луганської областей

Військовослужбовець військової служби правопорядку ЗСУ звернувся до суду з заявою про встановлення факту перебування у полоні незаконних збройних формувань в період виконання обов'язків військової служби на окупованих територіях Донецької та Луганської областей в червні 2014 року, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Хмельницького міськрайонного суду.

На обгрунтування вимог військовий зазначив, що перебуваючи на службі Збройних сил України в червні 2014 року для виконання бойових завдань був направлений в район проведення АТО до міста Артемівськ Донецької області.

Під час слідування до пункту призначення у складі групи військовослужбовців з п'яти осіб на залізничній станції міста Дебальцево Донецької області були захоплені в полон незаконним збройним формуванням, а саме бандою козаків "Війська Донського отамана Козиціна". Військових перевезли до міста Перевальськ Луганської області де утримували 18 днів. За сприяння спілки воїнів-афганців Луганської області заявник був звільнений.

З метою отримання підтвердження перебування в полоні військовий звернувся до Об'єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників при СБУ, однак отримав відповідь, що у списках осіб, які були захоплені в полон та перебували у заручниках у районі проведення антитерористичної операції його прізвище не значиться, інформація щодо перебування у полоні відсутня та потребує уточнення.

Зважаючи на викладене, чоловік просить в судовому порядку встановити факт його перебування у полоні, так як двоє його колег, що разом перебували у полоні, отримали підтвердження Об'єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників при СБУ перебування у полоні.

На даний час вирішується питання щодо відкриття провадження по справі та можливості призначення справи до судового розгляду.

Нагадаємо, вдова бійця з Хмельниччини через суд намагається стягнути з Росії 5,9 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #суд