Доведено вченими: Зимою люди розумнішають

Температура повітря впливає навіть на вирішення найпростіших розумових завдань

Доведено вченими: Зимою люди розумнішают…

Підвищення когнітивних здібностей в прохолодну погоду доведено дослідженнями вченими в США, передає Depo.Хмельницький за посиланням на "Вокруг Света".

У спекотну погоду людина розуміє повільніше. Американські вчені підтвердили це явище експериментальним шляхом. Вони вивчили дані про продажі лотерейних квитків в околицях Сент-Луїса (штат Міссурі) за рік, а потім порівняли їх з показниками температури повітря.

Пункти продажу квитків миттєвої лотереї (різновидів багато, покупцям потрібно вибирати) падали на 594 доларів з кожним потеплінням на один градус Фаренгейта. На продаж квитків простої лотереї зміна температури не впливала. Купуючи лотерейні квитки в спеку, люди уникали необхідності робити вибір і йшли найпростішим шляхом.

Дослідники вирішили перевірити результат в лабораторних умовах, при температурі 19,5ºC і 25 ґºC. Цей, здавалося б, незначний перепад зумовив помітне погіршення когнітивних функцій учасників експерименту. Вони повинні були шукати помилки в тексті, і "коректори" в кімнаті з більш високою температурою упустили майже половину помилок, а ті, хто був в прохолодному приміщенні, - тільки чверть. Так що температура впливає навіть на найпростіші розумові завдання.

В іншому експерименті учасникам пропонувались на вибір кілька мобільних тарифних планів. Один з них виглядав вигідним, але був занадто дорогим. Саме його у два рази частіше вибирали люди в теплій кімнаті. Вони вважали за краще менш складні моделі прийняття рішення.

Третє дослідження пропонувало учасникам вибір між традиційним та інноваційним продуктами. У людей в теплому приміщенні не вистачало когнітивних ресурсів для оцінки властивостей нового продукту, тому вони частіше зупинялися на тому, що їм добре знайомо (а по суті, ухилилися від прийняття рішення).

Мозку, як і будь-якого внутрішнього органу, для нормального функціонування потрібна енергія. Вона виробляється з глюкози. Саме вона витрачається коли людина ходить, говорить, дихає або займається іншою фізичною активністю. Глюкоза використовується і при виконанні складних розумових процесів.

Глюкоза витрачається також на регулювання температури тіла. На охолодження тіла витрачається більше ресурсів, ніж на спробу його зігріти. Тобто для розумових процесів в організмі залишається менше глюкози.

Знання цього факту допоможе в повсякденному житті. Наприклад, важливі переговори краще проводити в прохолодному приміщенні, а перед прийняттям важливого рішення - вийти пройтися по засніженій вулиці.

Читайте також: Дайвери знайшли найбільший "портал в інший світ".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme