Дивовижні Самчики: Село на Хмельниччині перетворилося на витвір мистецтва (ФОТО)

На Старокостянтинівщині презентували проект "Нове життя самчиківського розпису"

На Хмельниччині презентували проект "Нове життя самчиківського розпису", який отримав ґрант Українського культурного фонду, повідомляє Depo.Хмельницький.

Його ініціювали фахівці Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, а реалізовули в рамках партнерства з мистецькою ініціативою UAMAZE. На реалізацію ідеї отримали 466 тисяч гривень.

Працівники культури та волонтери з Києва та Хмельниччини розмалювали унікальним розписом фасади житлових будинків, адміністративних будівель, автобусні зупинки.

Самчиківка - декоративне мистецтво, що зародилося на південно-східній Волині. Основними елементами є птахи, рослинний орнамент та зубчатий малюнок. Переважають зелений, червоний, жовтий та синій кольори.

Розмалювали заради того, аби не втратити унікальну техніку, зберегти її, а маленьке арт-село перетворити в ще один культурний туристичний центр на карті України.

Село Самчики в регіоні відоме завдяки палацу XVIII ст, заснованою Яном Хоєцьким, де проводяться екскурсії та весільні церемонії, але мало хто знає, що Самчики - батьківщина унікального колоритного декоративного розпису.

Контролювали ж творчий процес майстри самчиківського розпису Олександр Пажимський, Сергій Касьянов і Віктор Раковський. Наразі розфарбовано всього 11 об'єктів, але в планах - 28. Наступні роботи розпочнуться уже навесні.

А от за словами міністра культури України Євгена Нищука, в міністерстві розпочали роботу над тим, щоб внести цю унікальну техніку декоративно-прикладного мистецтва до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. А в подальшому, міністерство готуватиме номінаційне досьє, щоб внести самчиківський розпис до списку ЮНЕСКО.

Нагадаємо, самчиківський розпис є чимось локальним і маловідомим, поширеним лише у Хмельницькій області. На сьогодні у даній техніці працюють лише четверо майстрів в Україні. Тому і виникла ідея розписати будівлі села Самчики цим автентичним розписом для того, щоб привернути до нього якнайбільше уваги. Зародився він у південно-східній Волині, на межі з Поділлям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький