Не "розкручені", проте унікальні: Які дивовижні палаци ховає у своїх куточках Україна (ФОТО)

В нашій країні чимало пам'яток архітектури, але чимало з них досі залишаються поза туристичними стежками

Не "розкручені", проте унікальні: Які ди…

Depo.Хмельницький пропонує невеличкий екскурс кількома унікальними палацами України, що розташовані в не менш цікавих селах.

Палац графа Ксідо. Хмільник, Вінницька область

Легкий білий палац Ксідо, який часом називають "Білим домом", переходить в середньовічний замок - таке перевтілення під силу лише досвідченому архітектору.

Палац збудований в 1915 році як родовий маєток за проектом архітектора І. Фоміна на основі литовського оборонного замку XVI ст. Вельми цікавий парадний фасад, виконаний в ренесансному стилі і оформлений колонадою.

З боку річки відкривається панорама ренесансного замку з баштами у кутках, що нагадує фортецю, а от парадний фасад будівлі з колонадою над головним входом - взірець архітектури класицизму - чудовий маєток з величними колонами. Побудований він за аналогічною будовою литовського оборонного замку.

Палац Рея. Приозерне (Псари), Івано-Франківська область

Йдеться про село Приозерне, розташоване в Рогатинському районі Івано-Франківської області. Колишня назва поселення - Псари. Попри те, що наразі в селі проживає не більш ніж 500 людей, воно цікаве як історично, так і культурно.

Історія села тягнеться ще з XVIII століття. Проте в книгах галицького суду назва Псари згадується 9 вересня 1449 року, що робить село одним з найстарших в області.

Відомий галицький підканцлер Юзеф Яблоновський і береться за розбудову села: розширює території, зводить палац з колонами та портиком, привозить більше людей.

Окрім давньої історії село має пам'ятку архітектури, яка відрізняється незвичністю, оригінальністю й красою. Йдеться про Садибу Реїв (XVIII-XIX ст). Архітектором проекту був відомий львівський митець Юліан Захаревич. Всю споруду він вирішив зобразити в електричному стилі.

Будівництво було завершено в 1882 році, а прикрасили його прикрашали вежа та флігель.

Палац архієпископів. Оброшине, Львівська область

Це видатний зразок галицької заміської садиби ансамбль будівель, датований початком XVIII століття. Службові будівлі, що примикають до парадних воріт, прикрашені скульптурами у стилі рококо. Навколо палацу - дендропарк (60 видів дерев і чагарників) з невеликим звіринцем.

Палац за проектом архітектора Юзефа Фонтани, найближчий аналог - палац Бєліньських у Варшаві того ж архітектора. Головна будівля - видовжений блок з бічними павільйонами по кутах (чотири павільйони). Палац з цегли, тинькований. Оздоблювальні роботи тривали у 1760-х рр. Розпланування коридорне, зали паркового фасаду - анфіладою. Приміщення прямокутні, наближені до квадратів, окрім восьмикутного вестибюля. Зала праворуч від вестибюля розпланована як палацова каплиця вікнами на парадний двір.

Фасад на парадний двір перебудований у стилі модерн у 1922–1925 рр. (архітектор Б. Віктор). Парковий фасад зберіг барокове забарвлення, де прибудовано балкон на стовпах, декоративні тумби на терасі і сходинки в парк. Дах з переломом, прикрашений люкарнами.

Палац Бадені. Коропець, Тернопільска область

Родина Мисловських, які у ті часи були власниками Коропця, на початку XIX століття побудували у містечку палац. Центральна його частина мала два поверхи, а з обох боків добудовано одноповерхові крила.

Збудований у класично-синкретичному стилі з розкішними бароковими ліпними атрибутами.

У 1893 році Коропець купує Станіслав Марцін Бадені - маршалок Галицького сейму, рідний брат губернатора Галичини Казимира Бадені. І він практично одразу починає перебудовувати місцевий палац під себе. Будівництво закінчили у 1906 році. У 1914–1920 роках палац Бадені був сильно пошкоджений та розграбований.

Останнім власником палацу став наймолодший син Станіслава Бадені - Стефан.

Палац Орловських. Маліївці, Хмельницька область

Палац з могутніми атлантами, що тримають на своїх кам'яних плечах балкон другого поверху, збудовано в 1788 році. Розташований він на території старовинного ландшафтного парку. Найбільше на території парку вражає печера з штучним водоспадом над нею.

Палацовий парк був одним з найкращих на Поділлі. В самому палаці діяла каплиця. У ньому була теж велика бібліотека, що налічувала 7 600 книг, а також один з найбільших нумізматичних кабінетів, який створив граф, примас Польщі Ігнацій Красицький.

Палац збудований графом Онуфрієм Орловським за участю архітектора Доменіко Мерліні, паркобудівничого родини Орловських Діонісія Мак-Клера і садівника Д. Клігера.

Зараз парк є частиною природничого національного заповідника "Подільські Товтри".

Читайте також: Замки-фортеці Хмельниччини, які неможливо оминути

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme