Десятеро дітей з Хмельниччини, яких нібито намагалися продати, повертаються в Україну

Матір затримали, коли вона намагалася вивезти дітей до окупованої Росією Абхазії. На час слідства дітей розмістили у сімейні форми виховання на території Грузії

Десятеро дітей з Хмельниччини, яких ніби…

Про це інформують в прес-службі облдержадміністрації, передає Depo.Хмельницький.

За інформацією Міністерства закордонних справ України 19 квітня було затримано матір десяти дітей, Сусляк Юлію. Місце перебування батька дітей – Сусляка Юрія невідоме. Юлію та її чоловіка Юрія підозрюють у торгівлі дітьми. Жінку затримали, коли вона з десятьма нащадками, семеро з яких народилися протягом одного року від сурогатних матерів, хотіла виїхати до окупованої Росією Абхазії. На час слідства дітей розмістили у сімейні форми виховання на території Грузії.

З метою вжиття заходів соціального захисту малолітніх дітей, які залишилися без батьківського піклування на чужині, службою у справою дітей облдержадміністрації організовано зустріч з представником родини Сусляків, зібрано пакет документів та розроблено алгоритм дій для прийняття рішення щодо повернення дітей до України.

3 червня органом опіки та піклування Ярмолинецької райдержадміністрації прийнято рішення та визначено групу уповноважених представників, на чолі з начальником служби у справах дітей райдержадміністрації, з метою відрядження їх до місцезнаходження дітей родини Сусляків та супроводу їх повернення на Батьківщину.

5 червня відбулася зустріч уповноважених представників Ярмолинецької районної державної адміністрації за участю Уповноваженого Президента України з прав дитини з представниками Генеральної прокуратури Грузії та Міністерства праці, здоров’я і соціальних справ щодо повернення в Україну 10 дітей родини Сусляків.

Наразі, очікується виліт малолітніх дітей та супроводжуючих з Тбілісі до Києва, вирішено питання щодо перевезення дітей до місця постійного розміщення автотранспортом із супроводом поліції Хмельницької області та прийнято рішення про тимчасове влаштування їх в сімʼю бабусі.

Нагадаємо, напередодні уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба за дорученням Володимира Зеленського та делегація з Хмельниччини зустрілися з представниками Генеральної прокуратури Грузії та Міністерства праці, здоров’я і соціальних справ щодо повернення в Україну 10 дітей родини Сусляків зі Славути.

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook