Чим жила Україна: Харківські капкани, пристрасті по-закарпатськи та історія про невгамовну змію


Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Харківські капкани, пр…

Осінь вступила у свої права. Українці зустріли її у літньому вбранні, а дехто навіть з літнім настроєм. Дайджест Depo.ua традиційно нагадає картину тижня, що минає.

Київ

"Перепало" на тижні від вандалів одному із найстаріших столичних фонтанів. "Самсон" на Контрактовій площі несподівано став рожевим. "Умільців", які влаштували фонтану "рожеве перевтілення", затримали. Юнаки віком від 21 до 27 років готувались до цієї витівки заздалегідь: у своїх переписках обговорювали план дій, консультувалися, як можна уникнути покарання за скоєне. Одним із варіантів було назвати свої дії створенням "арт-об’єкта". Втім, плани юнаків накрились "мідним тазом", ще й проблем із законом додалось.

Вкотре в столиці трапилась епопея з отруєнням шаурмою. Спочатку від "пекельного смаколику" постраждали 11 студентів, які купляли її у кіоску на вулиці Борщагівській. Але це був лише початок. Згодом три випадки отруєння зафіксували в МАФі в переході в районі метро "Дорогожичі", ще один – в районі метро "Васильківська". Перепало й тим, хто ласував шаурмою на "Почайній" та на "Акалеммістечку". Столичні продавці шаурми геть перелякались: з перевірками до них могли нагрянути у будь-який момент.  Станом на 5 вересня число постраждалих від цієї страви зросло до 33 осіб. Ось така вона шаурма: на вигляд апетитна та й на смак може бути нічого, але наслідки після такої трапези не передбачиш ніколи.

Гучної вимоги "Оплачуємо проїзд!" від привітних або суворих кондукторів з 1 листопада кияни більше не почують. Із запровадженням єдиного електронного квитка зникне потреба і в цій професії. Замість кондукторів на маршрутах працюватимуть контролери, які за допомогою спеціального обладнання будуть перевіряти у пасажирів, чи сплатили вони проїзд. Натомість в наземному транспорті в останній місяць осені запрацює система оплати проїзду за допомогою електронної картки, яка поки що працює в тестовому режимі.

Донбас

У четвер, 5 вересня, суд ухвалив рішення про звільнення з-під варти під особисте зобов'язання фігуранта у справі збитого рейсу MH17, водія смертельного "БУКу" Володимира Цемаха. Весь час він заперечував свою причетність до катастрофи малайзійського літака, що, втім, було не дуже переконливим. У ЗМІ ж говорять про обмін полоненими, у рамках якого Київ може видати Росії обвинуваченого в державній зраді Кирила Вишинського, свідка у справі катастрофи рейса MH17 Володимира Цемаха і колишніх військовослужбовців ЗСУ Максима Одинцова і Олександра Баранова, засуджених за держзраду і дезертирство. Але як воно буде, покаже час.

Путінські бойовики на Донбасі ніяк не вгамуються. Волонтери "Повернись живим" опублікували відео, на якому видно, як в Ясинуватій палає будинок так званого "голови МВС ДНР" Олексія Дикого. Це сталося ще до оголошення останнього перемир'я на Донбасі. Зазвичай окупанти у подібних випадках в усьому звинувачують "українські ДРГ", але цього разу про  звинувачення мова не йшла. "Такого нахабства вони не очікували, тому вирішили взагалі замовчати цей факт", – повідомили у волонтерській групі.

Львів

І сміх і гріх. У Львові на День знань слово "школа" комунальники написали з двома помилками. Помилки, звісно ж, умовні, але літери "Л" і "А" у написі на асфальті були чомусь перегорнутими. Фото напису, потрапивши в мережу, викликало бурхливе обговорення. Хтось сприймав це за креативний задум, хтось – за грубу помилку, а хтось, жартуючи, радив комунальникам скласти з трафарету слово "ОЛКАШ".

Легендарну мозаїку "Море і риби", яка прикрашала колишній магазин "Океан" у Львові і була зруйнована, на тижні активно відновлювали. Відтворити її повністю зможуть за 2−3 місяці, близько 70% її елементів будуть автентичними. Усі роботи фінансує компанія-забудовник, яка, власне, в зруйнувала витвір. Тож це той випадок, коли обурення громади не дало ділкам тихо зробити свої справи, а змусило вкластися у виправлення своїх "помилок".

Фото: Львівська міська рада

Дніпро

Серйозність та суворість – це не про вчителів села Волоське, що на Дніпропетровщині. Тут педагоги почали навчальний рік із запального танцю на спортивному майданчику. До дорослих приєдналися деякі діти. Напевне тому, що під таку музику та в такій атмосфері ногам важко було встояти на місці.

Вони могли б стати ковбасою чи якоюсь іншою стравою, але стали одними з кращих у спортивних змаганнях. Красенів-коней небайдужі люди врятували від забою, а зараз от влаштували з ними фотосесію на природі. Зараз коні живуть у кінно-спортивній школі, і активісти закликають викупити ще кілька тварин, яких власники хочуть позбутися.

Скарбничка різноманітних графіті Дніпропетровщини поповнилась специфічними хорорними малюнками. Художник Костянтин Парубенко каже, що раніше обирав добрі сюжети, але тепер хочеться малювати саме  в такому жанрі. Тож на паркані колишнього заводу "Буддеталь" найближчим часом з’являться жахливі персонажі фільмів жахів і не тільки. 

Одеса

Чи не найгарячіші новини тижня прийшли з Одеси. 4 серпня, на позачерговій сесії Одеської облради депутати проголосували за розірвання контракту з директором Одеського художнього музею, відомим українським художником Олександром Ройтбурдом. Історія зі звільненням знаменитого митця набула шаленого розголосу і, схоже, згасне не скоро. Новина про розірвання контракту обурила громадськість, а сам Ройтбурд обіцяє боротись за повернення посади через суд.  "Це рішення скоріше в сфері психопатології, аніж юриспруденції, тому боротьба буде", – переконує митець.

Чого лише одесити на бачили на вулицях: левенят, оголених людей, але людину, яка б "вигулювала" комп’ютерну мишу, споглядати ще не доводилося. Нещодавно посеред білого дня містом впевнено крокував молодий чоловік, який за спиною мав рюкзак, а на проводі за ним "стрибала" комп'ютерна мишка. Учасників Telegram-каналу, де було розміщене фото, побачене геть збило з пантелику. Хтось жартував: "Гарно, що на повідку",  дехто цікавився породою "тваринки", але потішилися всі.

Зі зміною влади в усіх куточках країни все більше сміліють проросійські діячі. Депутати Болградської районної ради відмовилися вести сесії українською мовою. З ініціативою внести відповідні зміни до регламенту виступив апарат самої райради. Депутат Борис Кальчев, який виступав з цього питання, підкреслив, що на сьогоднішній день народні депутати України оскаржують окремі норми ухваленого Закону про державну мову. От такий от поворот на 28 році незалежності.

Харків

У Харкові на Майдані Конституції встановили 120 капканів. Саме така кількість полонених українців зараз перебуває в ув'язнені у Росії та анексованому Криму. До капканів прикріплені таблички "Зроблено в Кремлі". За словами координатора акції "В'язні Кремля" Олени Лисенко, Харків – третє з 10 міст України, де відбувається такий захід.

Харківський "Кадетський корпус" вперше прийняв на навчання 35 дівчат. Дівчата навчатимуться у 9-10 класах. Загалом же до 7-11 класів гімназії вступили понад 250 новачків, і це рекордна кількість.

Запоріжжя

Засновник проекту "Helper Запоріжжя" Данило Щербаков отримав 4045 гривень від Служби автодоріг області.  Це компенсація моральної шкоди Данилу за аварію дворічної давнини, в якій постраждала його автівка. Тоді Данило "влетів" у яму на трасі Харків – Сімферополь, у нього луснули два колеса, були погнуті диски та зламано підвіску. Дорожники тривалий час з’ясовували, на чиєму балансі перебуває магістраль. Урешті, відповідальним було визначено Службу автодоріг. Якби ж так всі через суд навчились компенсації за пошкоджені авто виборювати, можливо, з ремонтом українських доріг би поквапились. Щоб потім дорожче не було.

У мелітопольській школі №16 перший дзвоник відбувся майже без квітів. Учні, викладачі та батьки вирішили не витрачати гроші на дорогі букети. Замість цього вони зібрали кошти лікування хворого на саркому Юінга  випускника Данила Румянцева. Учні школи та батьки кидали гроші у бокс, тому яку саме суму вдалось зібрати, поки що не відомо. Як би там не було, гроші передадуть родині Данила.

Магнолія із ботсаду Запоріжжя переплутала осінь з весною і заквітла. Спеціалісти кажуть, що магнолії квітнуть дуже рідко, і для рослини це взагалі не корисно – може зашкодити наступному цвітінню. Так чи інакше, квітка розквітла, значить, їй так було треба.

Херсон

Ніяк не вгамуються плазуни. Змія у Херсоні геть перелякала людей, заблокувавши вхід до двоповерхівки. Плазун розлігся під сходами, а жителі боялися заходити та виходити з будинку. На допомогу поспішили рятувальники, які забрали сторожового плазуна та випустили на природу. 

Закарпаття

В Угорщині активісти під час прибирання річок від пластику натрапили на цікаву знахідку. У купі сміття вони угледіли пляшку, в якій була записка, написана вісім років назад закарпаткою Миросею Тотар. "Хочу, аби Вітя любив лиш мене і завтра задирався до мене…", - загадала бажання дівчина. Чи здійснилося загадане – невідомо. Але тепер Вітя точно знає. Якщо читає новини...

Міні-скульптура від відомого ужгородського скульптора Михайла Колодка тепер є і в Америці. Знайти мініатюрного Ейнштейна, який чекає на яблуко, можна у Прінстоні, штат Нью-Джерсі, в 60 кілометрах від Нью-Йорка. У відомому Прінстонському університеті, який дав світу понад 70 лауреатів Нобелівської премії та сотню видатних діячів США, викладав також і Альберт Ейнштейн. 

Тим часом в ужгородській школі №7 відкрили інсектарій. Це спеціальне приміщення для розведення та утримання комах. Їх розмножують штучно у великій кількості для збільшення птахів у містах, тому інсектарії часто називають "готелем для комах та рестораном для птахів". Меценати, які допомагали у створенні "багатоповерхівки для комах", сподіваються, що учні її берегтимуть. 

Кропивницький

У Знам'янці на Кропивниччині на території ПТУ з'явилася цікава інсталяція, яка називається "Червоненька квіточка". Виготовили цю красу брати Олег та Юрій Гребенюки, які раніше подарували місту інсталяцію зі старих велосипедів та "Меч Артура".

Чергова партія скарбів з Кропивниччини. У Знам'янському районі у найвідомішому в Україні скіфському кургані знайшли золоті прикраси, скіфську фурнітуру та залишки стародавніх амфор. Усе це знайшла студентка з Кропивницького, яка вперше брала участь в такій експедиції. Скарби лежали на глибині близько двох метрів, у центрі вже розкопаного поховання, а виявили цінності завдяки металошукачу.

Тим часом у Знам'янці п'ятиповерхівка сповзає в порожнину, вимиту каналізаційними водами. Будинок руйнується майже на очах. Вражає те, що влада міста не поспішає докладати зусиль, аби зарадити руйнуванню. В той самий час водопровід у будинку тримається на скотчі, а замість заглушки використовують пляшку з-під шампанського. В квартирах дому стеля відходить від стін, а неподалік будинку залізниця, коли йде вантажний потяг будинок щоразу здригається і "тріщить". Якщо заплющити очі, то при такому описі не важко уявити якийсь будинок з фільму жахів, але насправді у будинку живуть люди, хоч деякі звідси вже з'їхали. Аби не було "Другого Дрогобича".

Вінниця

Володарі вінницьких пухнастиків радіють: у місті почали з'являтись перші собачі вбиральні. Станції для прибирання за тваринами вже протестували. Скоро в місті таких станцій побільшає. Під них у деяких дворах вже залили бетоном спеціальні стовпчики, на яких міститимуться пакети та контейнер для смітника. На кожній вбиральні – напис "Будь ласка, приберіть за своїми улюбленцями". Аби ж лише совість хазяїв собак спрацювала.

Жителі сіл Могилів-Подільського району на Вінниччині пережили купу неприємних хвилин і навіть годин через вовків, які за один день загризли 11 кіз. Кажуть, голодні вовчиська взяли "в облогу" два села, Нагоряни та Козлів. Геть знахабнівши, нападають на кіз серед білого дня, а  ввечері йдуть у села. Останній раз полювали вовки за своїм "планом": один хижак відокремив 11 кіз і погнав їх до чагарників, де вже чатувала зграя. Від свійських тварин залишилися лише кістки. За словами мисливців, відстрілювати вовків можна буде лише за два місці, коли дозволи почнуть видавати. От такий от сільський парадокс.

Полтава

Вандали нагадали про себе і на Полтавщині. Тут у Котелевському районі невідомі пошкодили скульптури музею під відкритим небом, який почали розбудовувати біля заповідника "Більськ" напередодні фестивалю "Гелон-фест".  Кілька скульптур було зруйновано, пошкоджені були навіть вбиральні, перепало і вивіскам Gelon. За словами директора заповідника, розбудову музею буде припинено до вирішення питання про охорону ділянки.

Полтавці тим часом зареєстрували петицію з проханням впорядкувати  площу Конституції (Колишня площа Леніна, – ред.). За словами автора петиції, вже минуло більше п'яти років, як знесли пам'ятник Леніну, а люди досі щодня бачать залишки постаменту. Такий стан речей псує вигляд міста та змушує туристів замислюватись, що саме означає порожній постамент. "Наполягаю на приведенні площі Конституції та залишків памятника Леніну до нормального вигляду", – підкреслив автор петиції Богдан Овчар.

Хмельницький

У річці Хомора почала гинути риба. Збитки серйозні – понад 1,2 мільйони гривень. За словами природоохоронців, вода в річці мала дивний сірий колір. Матеріали за фактом мору риби планують направити до правоохоронних органів.

Хороші новини: Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж отримав підйомник для 27 студентів-візочників. Тепер учні можуть вільно долати перший та другий поверхи будівлі. Підйомник облаштували завдяки меценатам, а саме Роберту Хею з Нью-Йорка та його львівських колег – Влада Доруди і Софії Бойко.

Тернопіль

На Тернопільщини стався скандал через туалет без перегородок. Через відсутність елементарних умов у шкільній вбиральні діти відмовляються в нього ходити. Батьки взялись вирішувати цю проблему та винесли на обговорення, нагадавши, що право на приватність є базовим правом людини, а питання облаштування шкільного туалету – це не тільки питання санітарних норм, а передусім питання людської гідності.

"Діду, а правда кажуть, що у вас на городі автомат закопаний?" Це, здавалося б, початок одного західно-українського анекдоту, але для Тернопільщини то майже правда. Там, до прикладу, у Шумському районі виявили 420 патронів часів Другої світової війни калібром 7, 62. Патрони лежали у ящику, захованому у місцевІй церкві. Можна припустити, що то "секрет" часів партизанської боротьби українських націоналістів проти совітів. Так що спротив, можна сказати, триває досі. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme