UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Знову у Хоморі загинула риба

Природоохоронці порахували збитки - сума сягнула більше 1,2 млн грн

Знову у Хоморі загинула риба…

У річці Хомора знову рибоохоронці фіксують загибель риби, передає Depo.Хмельницький за інформацією рибоохоронців Житомирщини.

Днями на телефон "Гарячої лінії" Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло повідомлення від громадських активістів смт. Першотравенськ Житомирської області, які повідомили про забруднення річки Хомора, яке відбувалось зі сторони Хмельницької області.

Одразу після даного повідомлення працівники Інспекції здійснили виїзд у зазначене місце з метою встановлення фактів забруднення.

"В ході обстеження басейну річки Хомора спостерігали зі сторони Хмельницької області забруднення води, яка мала сірий колір неприродного характеру. Зокрема, спостерігалось масове скупчення риби, яка перебувала на поверхні води та захоплювала повітря. Це свідчить, про низький рівень розчинного кисню у воді," - кажуть природоохоронці.

Працівники відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції Поліського округу відібрали проби води для подальшого дослідження. 

"У річці Хомора вже зафіксовано масову загибель водних живих ресурсів. В зазначене місце викликано працівників поліції з метою проведення слідчих дій. Спільно з працівниками рибоохоронного патруля та громадськості підраховано кількість загиблої риби," - додають екологи.

Вони й розрахували заподіяної шкоди, яка становить 1,240 млн грн.  Матеріали за фактом готують для направлення до правоохоронних органів з метою долучення до кримінального провадження.

Нагадаємо, наприкінці липня суд зупинив виробництво ТОВ "Понінківська картонно-паперова фабрика Україна" через систематичне забруднення природного середовища.

У квітні цього року після масового замору риби на річках Случ та Хомора держава вкотре подала до суду на "Понінківську картонно-паперову фабрику Україна" через систематичне забруднення місцевих водойм. Екологи неодноразово відбирали проби в річках Хомора та Случ та зробили висновки, що вода забруднена хімічними та завислими речовинами, які потрапили у воду в результаті неодноразових скидів Понінківською паперовою фабрикою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook