Чи справді свіжа: Як вибирати живу рибу
Основні правила при виборі свіжої риби розповідають люди, котрі щодня на тому знаються, – рибінспектори
- Хмельницький
-
6 лютого 2020 18:40

Держрибінспектори Хмельниччини поділилися основними правилами при виборі свіжої риби, адже на її свіжості вони розбираються, певне, як ніхто інший.
Риба є важливим продуктом харчування тваринного походження. Рибні страви – джерело легкого й корисного білка, цінних вітамінів, мікроелементів, жирів. До того ж, вона є одним із способів попередження ракових захворювань.
Аби споживання приносило користь необхідно вміти вибирати свіжу рибу. Щоб не помилитися, треба знати всього декілька простих правил, які нагадують рибінспектори.
В першу чергу при виборі риби треба оглянути очі: якщо вони провалюються всередину або каламутні чи зовсім сухі — ця риба вже зіпсувалася. Очі у свіжої риби прозорі та опуклі. А якщо в них "стоїть вода", цю рибку тільки-тільки принесли на прилавок, і в її якості можна не сумніватися.
Зябра повинні мати яскраво-рожевий або яскраво-червоний колір. Іншого ж кольору, потемнілі, плямисті, покриті слизом є ознаками неякісної риби. Крім того, пластини зябер не повинні злипатися між собою. Недобросовісні продавці часто видаляють рибі очі та зябра або відрізають голову: так ідентифікація неякісного продукту значно ускладнюється.
Луска має бути вологою. Якщо ж вона суха, ламка, з тріщинами – ця риба довго лежала без води, а значить – несвіжа. Шкіра не повинна мати пошкоджень, із природнів блиском і кольором, не здаватися блідою. У свіжої риби слиз на шкірі прозорий. Якщо шкіра змінила забарвлення, стала тьмяною і липне до рук – цю рибу краще не купувати.
Ще радять натиснути легенько на рибу: і живіт, і спинка мають бути в міру м'якими, спинка трохи твердіша. Стара риба буде з дуже твердою спинкою, а на животі від пальців залишатимуться ямки. На тушці не повинно бути множинних кривавих плям – вони говорять проякусь хворобу, або неправильне транспортування. Хвіст не має бути сухим або погнутим – це теж говоритиме про те, що риба стара.
У свіжої риби майже немає запаху. Трохи сильніше він відчувається, якщо підняти зяброву кришку. У будь-якому випадку, він не повинен бути неприємним, кислим або тухлим. Також не має відчуватися запах риб’ячого жиру. Свіжа річкова риба злегка пахне річкою, а морська – морем.
Плавці повинні бути в акуратному стані, а якщо вони пошкоджені і злипаються, це може свідчити про те, що рибу неправильно зберігали.
Якщо обирати живу рибу, яка плаває в акваріумах супермаркетів, то вибирати потрібно рухливу, а не мляву.
Купуючи рибу мокрого заморожування, лід, який її покриває, повинен нагадувати глазур, і щоб на ньому не було пошкоджень, які свідчать про повторне заморожування. Риба сухого і мокрого заморожування повинна бути тверда на дотик, без найменших ознак розм’якшення. Не варто брати рибу з білими плямами або ділянками, що поміняли колір: це вказує на обмороження або зіпсованість. Заморожена риба зберігається в холодильниках від 6 до 12 місяців.
При виборі риби розумно надавати перевагу вітчизняній, яка вирощена в ставкових господарствах або виловлена в наших річках і морях. Вона смачна і корисна. Тут більше шансів на свіжість.
А ще рибінспектори наголошують: під час покупки обов’язково треба запитати у продавців будь-який дозвільний документ на її реалізацію (чек, накладна, товарно-транспортна накладна тощо). Продавці якісного й свіжого товару не ховатимуться від покупців.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:25Резонансна справа Крупи: Екскерівниці Хмельницької МСЕК суд продовжив арешт і знову зменшив суму застави
- 11:13Обслуговування вихрових заслінок і бензинових сажових фільтрів GPF — Master Service Актуально
- 10:09На Хмельниччині вночі працювала ППО
- 20:20Силовики завершили найбільшу спецоперація з ліквідації наркобізнесу: Вилучили понад 17 млн доз наркотиків, затримали 67 учасників ОЗГ ФОТО Відео
- 11:06Стрілянину в столичному готелі вчинив нетверезий хмельничанин, - поліція
- 09:28Масований наліт дронів на Хмельниччині: ППО збила 13 БпЛА
- 18:55 Одна із наймасштабніших спецоперацій: Подробиці ліквідації наркоосередків у 15 регіонах України (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 08:00 Зоолог Денис Вишневський про "транзитних" ведмедів, гігантських сомів та повернення людей до Чорнобильської зони
- 11:09На Хмельниччині 15-річний хлопець отримав розряд струму, видершись на вагон потяга
- 09:31В ніч на 12 травня на Хмельниччині ППО збила два БпЛА
- 08:23 У Хмельницькому курсанти військового вишу будували проректору дачу, - ДБР ФОТО
- 23:57 Війна з Росією: Зеленський повідомив Трампу, що Україна готова до переговорів у будь-якому форматі
- 13:02Холодильник для великої родини: на що звернути увагу при виборі моделі Актуально
- 11:43У Хмельницькому затримали закладчика наркотиків
- 21:34Куди необхідно звернутись громадянам для оформлення біометричних паспортних документів
- 12:29У Хмельницькому не розминулися маршрутка та позашляховик. Є потерпілі ФОТО
- 19:06Що таке крипто-кредити, для чого вони використовуються та які ризики несуть? Актуально
- 10:39На Хмельниччині чоловік намагався розібрати протитанкову ракету, яка вибухнула
- 15:47Категорії водійських прав А та В: у чому різниця Актуально