Боялася щепитися, бо була вагітна: Що відомо про матір 10 дітей, яка померла від ковіду на Хмельниччині

У реанімації Хмельницької інфекційної лікарні померла 39-річна вагітна жінка, на яку вдома чекало ще десятеро дітей, молодшому з яких - 11 місяців. Матір не вакцинувалася, бо боялася, що це зашкодить вагітності. Раніше МОЗ попереджав, що вагітним щеплюватися від коронавірусу можна

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Боялася щепитися, бо була вагітна: Що ві…
Смерть вагітної багатодітної жінки на Хмельниччині: Що відомо про родину померлої

Нещодавно на Хмельниччині вперше від ускладнень коронавірусної хвороби померла багатодітна мати. Жінка мала десятеро дітей та одинадцятого носила під серцем. 

Depo.Хмельницький розповідає, що стало причиною трагедії  

Родина померлої Наталії проживала в селі Зоряне Віньковецької селищної ради, що у Хмельницькому районі. Багатодітна сім'я переїхала до Зоряного з Житомирщини навесні цього року та заселилася у придбаний за кошти спонсорів будинок.

Одначасно із родиною Наталії в село приїхали на проживання і інші багатодітні родини переселенців – зі Сходу і не лише. Причиною такого переселення стала започаткована жителями Зоряного ініціатива зі збереження місцевої школи та села загалом від занепаду. Тоді громада села Зоряне розпочала проект "Збережемо школу і життя на селі", метою якого було створення умов для проживання у селі багатодітних сімей з різних куточків України, зокрема й з окупованих територій.

Місцеві жителі у соцмережах кинули клич, аби заохотити бажаючих жити і працювати на селі переїхати до Зоряного. Ставку зробили саме на багатодітні родини, адже метою проєкту був порятунок сільської школи, яка занепадала через різке скорочення кількості дітей шкільного віку, відсутність кваліфікованих педагогів та досить слабку навчальну базу. 

Тоді й з'явилася у селі родина Наталії. Як розповіла кореспонденту Depo.Хмельницький староста села Зоряне Румія Дзюрак, родина із десятьма дітьми переїхала в село у травні. Сім'я дуже порядна, усі діти доглянуті та виховані належним чином. "Тоді до села приїхало кілька багатодітних сімей, але ця родина з-поміж інших була найчисельнішою", – уточнила староста.

Стосовно того, чи була родина противниками вакцинації, та як доглядали дітей у такій великій сім'ї, вдалося розпитати сімейного лікаря Осламіської амбулаторії, до території обслуговування якої віднесено і село Зоряне, Світлану Камінську. За її словами, від самого переїзду родини відносини із сімейним лікарем склалися якнайкраще. "Наталія була вкрай відповідально матір'ю. Як тільки облаштувалися на новому місці, звернулася до амбулаторії, надала всі картки та відомості про діток. Всі щеплення згідно календаря рутинних щеплень діти мають, не легковажила мати і з плановими оглядами, – наголошує сімейний лікар. – Однак, від коронавірусу жінка вакцинованою не була, бо боялася втратити дитину". 

Додає – на COVID-19, крім померлої матері, захворіли і всі діти. Коли чоловік звернувся до сімейного лікаря і повідомив про те, що Наталія хвора, лікар Камінська виїхала до родини додому. Жінка на той момент була вже у важкому стані, адже, як виявилося, захворіла давно і лікувалася вдома самостійно аби не залишати дітей. У всіх дітей відібрали матеріал для тестів на коронавірус, і всі тести виявилися позитивними. "Ми зробили сім ПЛР-тестів та три "швидких" тести і всі вони показали наявність вірусу", – каже лікарка. 

Щодо віку дітей, то найстаршому сину померлої жінки 17 років, він народився від першого чоловіка. Ще вісім дітей жінка народила від іншого чоловіка. Найменшому ж хлопчику, який є сином теперішнього чоловіка, лише 11 місяців. Ще одна дитина від цього ж чоловіка померла разом із матір'ю в утробі. Відтак, десятеро дітей залишилися сиротами. 

Вагітну 39-річну Наталію, яка була на 25 тижні вагітності, негайно доправили до перинатального центру у Хмельницький, а коли стан погіршився – перевезли до Хмельницької інфекційної лікарні. Майже 10 днів лікарі боролись за її життя, втім урятувати життя вагітної жінки та дитини не вдалося.

Важко переніс недугу і найменший 11-місячний син померлої, але після отриманого в Хмельницькій інфекційній лікарні лікування дитина вже одужала. Найстарший 17-річний син Наталії досі хворий, але йде на поправку. На думку сімейного лікаря, вже невдовзі вся родина зможе вийти з карантину.

На запитання про подальшу долю дітей лікарка відповіла, що наразі відомо про те, що найменшого, 11-місячного хлопчика, забрала до себе його бабуся – мати чоловіка. Всі решта дітей на даний час перебувають під опікою матері померлої вагітної жінки. До слова, бабуся дітей теж хвора на коронавірус, лікується амбулаторно. На допомогу до села також приїхала сестра померлої, яка разом із бабусею дітей буде встановлювати опіку над дітьми Наталії.

Додамо, що головна інфекціоністка Хмельницького Оксана Піддубна розповіла про те, що упродовж цієї хвилі вік госпіталізованих хворих на Хмельниччині дещо змінився. "Якщо раніше це були переважно люди старшого віку, то зараз все частіше госпіталізують людей 40-50 років. Серед пацієнтів закладу було навіть семиденне немовля, а днями поступила місячна дитина з мамою".  Серед померлих від ускладнень коронавірусу переважно люди 60-70 віку, проте фіксують летальні поодинокі випадки й серед молоді – так у реанімації Хмельницької інфекційної лікарні нещодавно померла 22-річна пацієнтка.

Нагадаємо, що останніми днями від COVID-19 щодня в Хмельницькій області помирає по півтора десятка людей, і ці цифри щодня ростуть.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme