Чешське обладнання на ХАЕС постачатиме столичний бізнесмен

ДП "НАЕК "Енергоатом" за результатами тендеру замовило компанії ES Group Europe s.r.o. (Чехія) обладнання на 2,15 млн євро

Киянин через Чехію продав "Енергоатому" обладнання для ХАЕС на 79 мільйонів гривень, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Наші гроші".

ДП "НАЕК "Енергоатом" на початку серпня за результатами тендеру замовило компанії ES Group Europe s.r.o. (Чехія) обладнання на 2,15 млн євро, або 78,90 млн грн.

У січні 2019 року поставлять систему діагностики і автоматичного контролю силового маслонаповненого обладнання головної схеми видачі потужності енергоблоку №1 Хмельницької АЕС. Переможець вказав виробником системи себе, але вона включає газовологоаналізатори масла Serveron виробництва Qualitrol Company Llc (США).

На момент подачі тендерної пропозиції ES Group Europe s.r.o. не була затверджена постачальником "Енергоатома" і принесла лист-згоду на проведення оцінки у строк.

Створена в квітні 2017 року чеська ES Group Europe s.r.o. належить киянину Вадиму Іванову. Це європейське представництво українського ТОВ "Енергобезпека Груп" того ж Іванова та Олександра Мазурка, яке вказало на своєму сайті в переліку підприємств, із якими співпрацює, чеську Škoda JS a.s.

Також Іванов значиться співзасновником ТОВ "Полістелс" разом з однойменною російською компанією "Полістелс", Іриною Дамаскіною та Ігорем Бутильським.

Переможець уперше виграв торги в Україні, але вже програв тендер "Енергоатома" щодо промислового телебачення для ХАЕС німецькій AWTEX GmbH із ціною 75,75 млн грн.

Під час нинішнього аукціону ніхто з учасників не знижував ціну. Зрештою ціна угоди виявилась лише на 0,07% нижчою від очікуваної вартості закупівлі у 78,95 млн грн.

Нагадаємо, блоки на ХАЕС добудовуватимуть з чешськими реакторами та українськими турбінами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький