Безпечний ремонт: Що треба знати, аби не втратити здоров'я
Мало хто замислюється, скільки речовин виділяють в повітря сучасні будматеріали, і що саме ці речовини роблять з організмом
- Хмельницький
-
7 січня 2019 17:00

Чи може ремонт бути небезпечним для здоров'я, дізнавався Depo.Хмельницький.
Шкідливий ремонт, за словами фахівців Державного обласного лабораторного центру МОЗ України, це - реальність сьогодення, і мало хто знає, скільки речовин виділяють в повітря сучасні будматеріали, і що саме ці речовини роблять з організмом. Отже, що саме робить ремонт шкідливим...
Шпалери
Шпалери з синтетичним покриттям - вінілові, полівінілхлоридні та інші - при всій своїй красі і легкості догляду виділяють в повітря подвійний набір отрут: це отрути верхнього покриття (стирол, вінілхлорид, уретан) і отрути розчинників (метилен, гексан, бензол, етилбензол, толуол).
Недорогі фосфоровиділяючі шпалери, крім перерахованих вище речовин, виділяють ще і радіоактивний радон, що створює підвищений радіаційний фон в приміщенні. А радіація, - це вже шлях до численних хвороб, зокрема до раку.
Тому фахівці рекомендують все ж паперові шпалери. Якщо ж дуже-таки хочеться купити інші шпалери, то слід вибирати тільки якісні, які проходять перевірку на наявність небезпечних речовин та мають відповідний гігієнічний висновок.
Фарби
Найшкідливіші фарби для ремонту - ті, які містять свинець. Навіть у невеликих концентраціях він впливає на мозкову діяльність дорослої людини, а у дитини, яка живе в кімнаті, пофарбованій свинцевою фарбою, сповільнюється розумовий і фізичний розвиток.
Фарби, що не містять свинцю, теж можуть бути шкідливими, і залежить це від розчинника, який у них використовується. Адже його пари можуть виділятися роками з пофарбованих поверхонь, тим самим викликаючи алергії і дихальні захворювання. Найшкідливіші - бензол, толуол, стирол (продукти розпаду полістиролу та уайт-спіриту, які зустрічаються у складі акрилових фарб).
Практично нешкідливими є водно-дисперсні, поліефірні та алкідні, а також водоемульсійні фарби. Але все одно не варто забувати перевірити гігієнічний висновок.
Стеля
Стеля також може бути шкідливою, особливо, якщо вона підвісна. Адже при виготовленні такої стелі використовується велика кількість клею і пластика, а це - виділення фенолу і стиролу, які загрожують ураженням печінки та нирок.
Відтак експерти рекомендують для стелі нешкідливі фарби. А ще краще - вапняну побілку. Вона, звичайно, застаріла, зате екологічно чиста.
Підлога
Лінолеум може містити багато шкідливих речовин: і фенол, і формальдегід, і фталати, і акрілати, і бензол та інші. Мало того, що новий лінолеум не дуже приємно пахне, він через випаровування ще й імунітет знижує. А це означає, що можуть переслідувати застуди, алергії, дерматити.
Ламінат - теж не вихід, він також може виділяти шкідливі речовини (феноли, нормальдегіди тощо). Найкраще для покриття долівки підійде паркет та дошка. Щоправда, їх ще треба залакувати чи пофарбувати, а це, знову ж таки, веде до певних ризиків.
Пінопласт і пластик
Пінопласт може виділяти пари стиролу, який здатний викликати головний біль, роздратування очей і дихальних шляхів, нудоту та інші неприємності. Тому, за можливості, бажано від нього відмовитись. Тим більше, що пінопласт є ще й дуже вогненебезпечним, а таке "добро" в хаті краще не мати.
Меблі
Нові меблі можуть виділяти у повітря квартири бензол, толуол, стирол (продукти розпаду полістиролу, за рахунок клею), фенол, формальдегід (за рахунок тирсоплит). А це - слабість, головний біль, стомлюваність.
Але без меблів теж ніяк. Тому бажано вибирати столи і шафи якісні, за можливості - дерев‘яні. І не забувати про гігієнічний висновок.
Коли все ж таки після чергового ремонту чи придбання нових меблів в хаті все одно відчувається сторонній запах, а тим більше раптом погіршилось самопочуття (слабкість, головний біль, посилене серцебиття, тощо), варто звернутись в обласний лабораторний центр МОЗ України для проведення лабораторних досліджень атмосферного повітря у помешканні на вміст шкідливих речовин, які можуть виділяти нові меблі чи будівельні матеріали.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:08Хмельничанин, бажаючи похизуватися перед подругою, підірвав гранату у квартирі
- 19:45На Хмельниччині в готелі вибухнула граната: Що відомо
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 12:56Посадовець прокуратури Хмельниччини не задекларував мільйони, - ДБР
- 12:48В жахливій ДТП на Хмельниччині загинув чоловік та 11-річний хлопчик ФОТО
- 14:48У Хмельницькому дістали з річки тіло невпізнаного чоловіка (ВІДЕО) Відео
- 09:55Ракетно-дроновий напад: Як відпрацювали Повітряні сили на Хмельниччині
- 11:31Житель Хмельниччини отримав три роки тюрми за ухилення від призову
- 11:12Під час нічної масованої атаки на Хмельниччині збили 22 БпЛА та 2 крилаті ракети
- 10:06 Вночі 27 червня ворог випустив по Україні 363 БпЛА та 8 ракет: В епіцентрі атаки був Старокостянтинів
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 14:20Перевірка стану оформлення біометричних документів: доступний сервіс без візиту до підрозділу
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 11:33Неповнолітній хмельничанин розтрощив могилу військового: Йому світить до 3 років за ґратами ФОТО
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"
- 23:25 На Хмельниччині затримали ексвійськового та його спільника за "вирішення питання" з ТЦК (ФОТО) ФОТО
- 12:19У Хмельницькому затримали жінку, яка передавала ворогу дані про військові об’єкти та виготовляла вибухівку
- 13:33Що треба знати, щоб обміняти ID-картку
- 12:16У Хмельницькому СІЗО перекрили канал постачання наркотиків