Авіатори Хмельниччини відзначають річницю створення бригади

Бригаді тактичної авіації імені Петра Франка виповнилося 52 роки

Авіатори Хмельниччини відзначають річниц…

Вже неодне покоління старокостянтинова виросло під акорди "льотної музики", що лунає з військового аеродрому і чимало містян служили та служать у бригаді тактичної авіації ім. Петра Франка, якій сьогодні виповнюється 52 роки, передає Depo.Хмельницький.

"Іс­то­рія бри­га­ди бе­ре свій по­ча­ток з далекого 1966 ро­ку з фо­р­му­ван­ня в період з 26 бе­ре­з­ня по 1 че­р­в­ня 7-го бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но­го авіа­цій­но­го пол­ку під керівництвом ко­ман­дира під­по­л­ко­в­ника Оле­к­сія Бо­б­кова та на­ча­ль­ника шта­бу ма­йора Ва­силя Ка­лу­гіна," - розповідає прес-офіцер бригади Олександр Петрук.

Тоді на озбро­єн­ні ча­с­ти­ни були лі­та­ки Іл-28. За час сво­го іс­ну­ван­ня авіа­цій­ний полк не­од­но­ра­зо­во за­зна­вав ор­га­ні­за­цій­но-­шта­т­них змін, переозброюючись на новіші типи літаків. У 2003 ро­ці в хо­ді про­ве­ден­ня ре­фо­р­му­ван­ня ЗСУ 7-й бо­м­ба­р­ду­ва­ль­ний авіа­цій­ний полк ре­фо­р­мували в авіацій­ну бри­га­ду.

У тра­в­ні 2004 ро­ку на ае­ро­дро­мі Ста­ро­ко­с­тя­н­ти­нів сфо­р­мували 32-у окрему роз­ві­ду­ва­ль­ну авіа­цій­ну ес­ка­д­ри­лью, об'­єд­нан­ням якої з авіа­цій­ною бом­ба­р­ду­ва­ль­ною бри­га­дою у жо­в­т­ні 2005 ро­ку бу­ло утво­ре­но авіа­цій­ну бригаду бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но-­ро­з­ві­ду­ва­ль­ну. В бе­ре­з­ні 2008 ро­ку авіа­цій­на бри­га­да бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но-­ро­з­ві­ду­ва­ль­на пе­ре­фо­р­мо­ва­на в бри­га­ду та­к­ти­ч­ної авіа­ці­ї.

Ука­зом Пре­зи­де­н­та Укра­ї­ни від 28 бе­ре­з­ня 2008 ро­ку № 281/2008 за високі по­ка­з­ни­ки у бо­йо­вої під­го­то­в­ці, ус­пі­хи, про­яв­ле­ні на на­вчан­нях, авіа­цій­ній бри­га­ді при­сво­є­но по­че­с­не ім'я Пе­т­ра Фра­н­ка - пі­о­не­ра і пер­шо­го організато­ра вій­сь­ко­во­го лі­тун­с­т­ва За­хі­д­ної Укра­ї­н­сь­кої На­род­ної Ре­с­пу­б­лі­ки у 1918-1920 ро­ках.

Нині бригаду очолює полковник Євген Булацик.

"Найцінніше надбання нашої бригади - це наші військовослужбовці. Вірою і правдою наші авіатори стоять на сторожі небесних рубежів Батьківщини і своєю службою доводять те, що наша бригада - у числі найкращих та найпотужніших формувань Збройних Сил України," - каже він.

За словами командира, виконуючи завдання за призначенням не тільки у пункті постійної дислокації, а й у числі особового складу інших військових частин ЗСУ особовий склад бригади характеризується лише з позитивної сторони.

"Тож хочемо запевнити кожного громадянина України, що наш незримий авіаційний щит - надійний. Серед нас немає ні кращих, ні гірших. Ми усі робимо єдину справу - захищаємо Вітчизну," - резюмує Євген Булацик.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook