Нові заступники, нові туристичні простори: Що встиг Сергій Гамалій за 100 днів на посаді голови Хмельницької ОДА
Очільник Хмельницької області презентував свою команду, прозвітував про зроблене, та все ж найбільше говорив про заплановане
- Хмельницький
-
24 березня 2021 11:25

Напередодні Голова Хмельни цької облдержадміністрації Сергій Гамаліій прозвітував про свою роботу за перших 100 днів на посаді. Зібрав місцевих медійників і у "вузькому" колі розповів про зроблене.
Майже третину часу звіту голови ОДА були віддані двом радникам з питань туризму. Вони розлого, зі слайдами та відеороликами розповідали про бізнес-плани із підтримкою ОДА. Сам же Сергій Гамалій розпочав звітувати з представлення заступників, закцентувавши увагу на їхніх попередніх досягненнях, перейшов до боротьби з коронавірусом в області і закінчив відновлення туристичної привабливості краю.
Виступ очільник краю поділив на 11 частин: децентралізація, екологія, АПК, адмінреформа, розвиток громад… Крім того, на звіт завітали троє нардепів – звісно, від пропрезидентської сили. Слова їм не дали, отож в чому була їхня місія так і залишилося незрозумілим.
Голова облдержадміністрації намагався продемонструвати способи вирішення проблем, часто-густо за рахунок "розуміння" державної влади та підтримки народних обранців, які об’єдналися під куполом парламенту в депгрупу "За Хмельниччину". Йдеться про виділені гроші з держбюджету в рамках президентських ініціатив, як от "Велике будівництво" чи "Бебі-бокси"; чи про лобіювання "зелених" депутатів від області збільшення граничної чисельності працівників у новостворених укрупнених РДА.
Насамперед представив свою команду, яку "вирвав з теплих ван". Більшість з них невідомі краянам, оскільки не працювали в системі і їхнє призначення стало відвертою несподіванкою. Перший заступник – Сергій Тюрін, член Правління Асоціації правників України впродовж двох скликань, неодноразово входив до п'ятірки кращих юристів України, лауреат премії "Кращий судовий юрист року".
Сергій Ткачук – заступник з питань інфраструктури, будівництва, енергетики, житлово-комунального господарства, охорони здоров’я та здійснення заходів з децентралізації. Адвокат, заступник голови громадської організації, власник міжнародного сертифікату "Кращий керівник року" 2016 року.
Володимир Білик – заступник з питань реального сектору економіки, цифрової трансформації, культури, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Професійний землевпорядник, з 2006 року на державній службі, 2013 року на керівних посадах.
Володимир Юр’єв – заступник з питань соціального захисту населення, освіти і науки, молоді, спорту та архівної справи. В минулому – голова Громадської гади при ОДА, депутат Кам’янець-Подільської міської ради, меценат, підприємство, яке до цього часу очолював, втілювало в життя креативні проекти, які увійшли в Книгу Рекордів України.
З "плюсів" у своїй роботі за 100 днів Сергій Гамалій згадав підписання 23 лікувальними установами краю договорів з НСЗУ на отримання ковідних пакетів для лікування у закладах хворих з COVID-19, резервацію 40 млн грн в облбюджеті для боротьби з пандемією, страхування 2,5 тисяч медпрацівників.
У соціальному захисті – виділення коштів для придбання житла для 67 дітей-сиріт, ліквідацію зарплатних боргів на чотирьох підприємствах, забезпечення житлом 9 сімей захисників незалежності України. А ще – хоча й невеликий, але ріст заробітної плати. Проте, у чому тут заслуга голови облдержадміністрації чи його команди - незрозуміло.
Голова ОДА похвалився, що для активізацій капіталовкладень в економіку області вже навіть створено Офіс супроводу інвесторів і проведено зустрічі з представниками чотирьох країн: Швеції, Туреччини, Польщі, Угорщини з метою налагодження двостороннього співробітництва у сфері економіки та інвестицій. І тут, поки лише наміри...
Задля подолання корупції й ефективного використання земельних ресурсів у Хмельницькій області запрацював окремий дорадчий орган. Та, що зробила ця робоча група конкретного, теж залишилося питанням відкритим. В області запрацювало 12 фермерських господарств з фінансової підтримки коштом кількох держпрограм.
Не обійшлось без згадки "Великого будівництва" на автошляхах, в медицині та освіті, створення Геопорталу містобудівного кадастру дасть, який дає покращує управління, забезпечивши широкий доступ до інформацій краян та потенційних інвесторів. Говорячи про розвиток і потенціал туристично-культурного напряму, Гамалій представив двох радників: Олега Демчука та Анастасію Донець.
Перший презентував свій проект розвитку культурно-туристичного простору на Бакоті, що на Дністрі, друга - проект "Маліївецький обласний історико-культурний музей". Обидва передбачають розвиток зеленого туризму разом з інфраструктурою.
Що ж до цифрової трансформації, то тут є й спеціально створена нова посада заступника голови ОДА. Правда, вона поки залишається вакантною. А проєкт програми на 2021-2023 роки з цифровізації регіону, уже на розгляді в обласній раді.
Виділив в окрему тему й політику, але говорив лише про співпрацю з нардепами та три важливі (на думку Гамалія) питання, в яких знайшли порозуміння. Йдеться пронапрацьовані спільно з облдержадміністрацією три депутатські запити: щодо спрощення порядку передачі об’єктів права державної власності у комунальну власність тергромад; збільшення граничної чисельності працівників райдержадміністрацій Хмельницької області та виділення з Держбюджету України субвенції місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах. Усі ці проблеми представники депгрупи "За Хмельниччину" здається зрозуміли, проте остаточної відповідді на них ще немає.
Що ж стосується нечисленних питань журналістів, то фактично всі вони стосувалися актуальних проблем з поширенням коронавірусу, забезпечення лікарень медичним киснем та вакцинації.
Сергій Гамалій підтвердив, що в області існує проблема з постачанням медичного кисню, адже його потребують по всій країні. А підприємство "Львівкисень" забезпечує весь західний регіон та не встигає у потрібній кількості виробляти скраплений кисень. Навіть сказав, що у критичних ситуаціях особисто втручається - телефонує, просить, домовляється.
Що ж до пасивності компанії щеплення від COVID-19 пояснив тим, що у вихідні дні охочих проходити вакцинацію мало. Натомість чергові бригади працюють постійно. В область надійшло 18 тисяч доз вакцини, наразі щепилося лише 3 500 осіб. Каже, що зараз збільшили перелік осіб, які підлягають вакцинації, тому швидкість має зростати. Підготовлені бригади саме під цю вакцину і вона буде використана досить швидко. Відкрито вже 8 пунктів щеплень у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Загалом має бути 63.
Підтвердив той факт, що насправді багато медиків не хочуть вакцинуватися і з цього приводу триває роз’яснювальна кампанія. Хоча голова ОДА вбачає тут і об'єктивну причину - багато медиків перехворіли нещодавно, відтак вважають неефективним у такому випадку щеплення.
При тому, Сергій Гамалій не планує в якості піар-кампанії вакцинуватися позачергово. Каже, буде чекати відповідно до визначених етапів своєї черги, як і більшість пересічних краян. Однак, якщо того вимагатиме ситуація - зробить це у будь-який час.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 16:01Керівник держпідприємства "Проскурівка" звинуватив нардепа Лабазюка у спробі рейдерського захоплення компанії
- 23:19Унікальну операцію із застосуванням 3D-імпланту провели у Хмельницькому пораненому військовому
- 22:20На Хмельниччині викрили контрабанду психотропів під виглядом БАДів
- 20:31Негода накрила Україну: Які регіони постраждали найбільше (ВІДЕО) Відео
- 12:55На Хмельниччині 16-річна дитина отримала важкі травми, впавши з електросамокату
- 20:24На Хмельниччині 13 високопосадовців "погоріли" на зловживаннях
- 10:46На Хмельниччині під час масованої атаки знищено крилату ракету та 26 БпЛА
- 08:33Ворог атакував Хмельниччину: Що відомо
- 09:41В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в серпні
- 23:53Україна домовилася про обмін 1200 полонених, - Зеленський
- 14:48"Гроші ходять за вчителем": у МОН пояснили, як змінився підхід до підвищення кваліфікації педагогів
- 11:2325-річний киянин намагався підірвати авто ЗСУ на Хмельниччині ФОТО
- 10:32На хабарі у 200 тис. грн погорів топпосадовець податкової Хмельниччини ФОТО Відео
- 09:20На Хмельниччині через нічну атаку пошкоджено 20 будинків ФОТО
- 15:50 Нардепи схвалили новий склад Кабміну на чолі зі Свириденко
- 12:36На турбазі на Хмельниччині виявили канабісу на 1,2 млн грн
- 11:21Робота ППО на Хмельниччині: Що відомо
- 15:43iPhone 16 очима професійного фотографа: чи вартує своїх грошей? Інновації
- 12:53 На хабарі за встановлення групи інвалідності погорів лікар з Хмельниччини: Під час обшуку в нього знайшли мільйони готівкою ФОТО