Губернатор Хмельниччини Сергій Гамалій – про нові призначення, децентралізацію та "кримінальне минуле"

Сергій Гамалій, який близько трьох місяців працює на посаді голови Хмельницької облдержадміністрації, розповів про що шкодує, що робить і кому вірить

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Губернатор Хмельниччини Сергій Гамалій –…
Сергій Гамалій - голова Хмельницької облдержадміністрації

Depo.Хмельницький, в ексклюзивному інтерв'ю з головою облдержадміністрації дізнався що і кого міняє Сергій Гамалій, куди рухається і де гальмує другий етап реформи децентралізації, що є з кримінального у високопосадовця і де у нього Ахілесова п'ята.

На розмову очільник області погодився швидко, проте й ледь помітно переживав, оскільки досвіду спілкування з журналістами в молодого політика небагато. На запитання відповідав розлого, намагаючись переконати у щирості своїх намірів змінити на краще життя краян і поставити Україну на рівень європейських країн. Проводив паралелі вирішення проблемних завдань у нас і у найближчих зарубіжних сусідів. Ми обрали кілька найцікавіших відповідей Сергія Гамалія, котрі, на наш погляд, є найактуальнішими і найцікавішими.

Децентралізація: черговий етап на субрегіональному рівні – які найбільші виклики та перспективи?

– Зараз завершується реорганізація 17 райдержадміністрацій, що зникли з мапи області і створення трьох РДА в трьох укрупнених районних. Звільнено більше тисячі працівників, майже половина з яких працевлаштовані в укрупнені РДА та органи місцевого самоврядування. Тут все пройшло більш-менш безболісно.

А викликів додалося. Нам треба до липня передати повноваження, функції та майно. Особливо з майном складно: через Фонд Держмайна – занадто тривалий процес. Намагаємося достукатися до державних інституцій, аби спростити цю процедуру. Здається, переконали у такій необхідності наших нардепів (тих, що представляють Хмельниччину в парламенті, – ред.). 

Зараз у нас немає жодного голови райдержадміністрації, це теж не грає нам на користь. Період "безвладдя" та ще й під час змін – ситуація не найкраща. Кандидатури потенційних голів РДА ми вже подали, зараз вони проходять перевірку і за найоптимістичними прогнозами з дня на день президент має затвердити їх на посадах. Прізвища назвати поки не можу, лиш скажу: всі вони молоді, без досвіду роботи в державних структурах, але працювали в досить серйозних структурах, що дозволяє їм доручити райони. Далекими "варягами" їх теж не назвеш: Кам'янець-Подільську РДА очолить кам'янчанин, Хмельницьку – хмельничанин, Шепетівську – хмельничанин. 

Що буде з дорогами місцевого рівня? Чи спроможні тергромади їх утримувати?

– Дороги місцевого значення на балансі облдержадміністрації, на тергромади поки не передаються. У січні був затверджений Перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг області за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2021 році.

Загалом в нас 52 об’єкти, на 31 – вже зробили проектно-кошторисну документацію та на 29 провели експертизу, розпочали тендерні процедури. Плануємо спрямувати гроші на капітальні ремонти 7 мостів області та автодороги протяжністю 1,8 км на суму 42,8 млн грн. Ще капітально відремонтуємо вісім автодоріг комунальної власності на суму 84,5 млн грн. Буде поточний та середній ремонт автошляхів загальною протяжністю 72,9 км та міст на суму 366,6 млн грн. Окремо на експлуатаційне утримання автодоріг області виділено 203,1 млн грн.

До слова, в громадах держкоштом, за гроші ДФРР ремонтуватимуться школи, будуватимуться водогони й очисні споруди, обласні онкодиспансер і дитяча лікарня, стадіон в Кам'янці. Завершимо приймальні відділення в опорних лікарнях і забезпечимо їх апаратурою.

Президентська вертикаль влади: чи не послабилася вона в умовах перехідного періоду і які завдання ви вважаєте першочерговими?

 

– Повноваження в облдержадміністрації наразі не забирали, але більше повноважень все ж надали тергромадам. Фактично усі 60 ОТГ області розібралися і навчилися керувати своїми територіями: від наповнення бюджетів до реалізації соціальних послуг населенню. 

 

Першочерговими ж завданнями на цьому етапі децентралізації вважаю несподіваний виклик – боротьбу з COVID-19, розвиток інфраструктури, розвиток регіонів. Якщо усі гілки влади працюватимуть консолідовано, то й крок за кроком кожну проблему подолаємо.

 

Хочу додати, незабаром у мене з'явиться ще один заступник – з питань діджиталізації. Абсолютно новий напрям роботи, але продиктований часом. Має запрацювати електронне урядування на повну, оптимізується комунікація з краянами, кардинально скоротиться час паперових "тяганин".

 

Як прокоментуєте скандальні публікації в соцмережах щодо вашого громадянства, ніби-то подвійного, вашого кримінального минулого та мільйонних заробіток?

– Знаєте, то просто слова, правда, брудні, які нічим і ніким не підтверджені. Якщо в когось є якісь сумніви, а точніше факти, моєї протиправної діяльності – звертайтеся до відповідних органів. У мене ніколи не було судимостей. Зараз, у ХХІ столітті, в час високих технологій, нічого не можливо приховати. Якби щось було, то про це все було б вже давно відомо. Тим більше, що перед призначенням на посаду я проходив, як і годиться спецперевірку. В тому числі СБУ, правоохоронних органів.

Те, що я маю нерухомість за кордоном, не означає, що я маю ще одне громадянство. Я все не приховуючи показав у декларації. Мені, як і кожному українцеві, зовсім не має бути соромно за те, що зміг заробити. Скажу, навіть більше, у цьогорічній декларації, яку я почав заповнювати, у моєї родини таки будуть мільйонні статки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme