Дунаївчан вчили спілкуватися з АТОшниками

Кризовий психолог розповіла містянам про особливості посттравматичного стресового розладу

Дунаївчан вчили спілкуватися з АТОшникам…

Як спілкуватися з учасниками бойових дій і родинами, що переживають за своїх рідних, вчилися в Дунаївцях, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Ділові Дунаївці.

Сьогодні багато хто постраждав від гострої стресової ситуації, оскільки в країні йдуть бойові дії. Як боротися зі стресом і навчитися його подолати – розповідали прихожанам римо-католицького храму Михаїла Архангела.

“Якщо організм сам виводить адреналін, то людина самостійно вийде зі стресу. Треба пити багато води, але ніяк не можна вживати алкоголь і каву,” – радить психолог-волонтер психологічної кризової служби Неля Куцак.

Ще фахівець радить фізичні навантаження.

Якщо ж симптоми не проходять впродовж двох-трьох місяців, то потрібно шукати психолога.

Для декого це війна десь там, бо насправді тут не гримлять бої. Однак, все більше сімей зустрічається з болем, який неодмінно приносить війна - душевні рани бійців. На жаль, той відбиток, який накладають бойові дії, умови чи навіть підготовка до них змінюють чоловіків назавжди. І не байдуже лиш тоді стає - коли ці колишній боєць твій родич, сусід чи колега.

“Емоційні відчуття не можуть у стресовому стані все логічно розложити “по полочках”. Тому, треба дати можливість мозку логічно з’ясувати, що відбулося. І найголовніше – зрозуміти, що воно пройшло,” – каже психолог.

Необхідно дати постраждалим можливість побачити майбутнє, навіть із тими важкими переживаннями, які довелося пройти. Волонтер розповіла про особливості психічного стану бійців та озвучила цінні поради щодо поведінки з ними, а присутні отримали відповіді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme