Як на Хмельниччині за дві години Зеленський проблеми атомної енергетики вирішував

Президент побував на Хмельницькій атомній електростанції, поспілкувався з колективом і провів нараду з керівництвом Державного підприємства "НАЕК "Енергоатом"

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Як на Хмельниччині за дві години Зеленсь…

Зустрічі з колективом ХАЕС та керівництвом ДП "НАЕК "Енергоатом" відбулися без участі представників масмедіа, проте Володимир Зеленський, прийшовши на брифінг, "відпросився" у журналістів на пару годин для спілкування з цими людьми. Пообіцяв розібратися у пробемах і перспективах атомників і тоді оприлюднити своє бачення питання.

Відтак, брифінг і розпочав з проблем ядерної енергетики України. Їх, за словами президента, є три: крім питання заборгованість перед "Енергоатомом", постає питання  куди йде країна і як вона, крім слів, буде підтримувати атомну енергетику України, яка займає потужні позиції у світі та податки. Окрім того, дає найдешевшу електроенергію, "насамперед для нашого суспільства".

президент на ХАЕС

Зеленський одразу й пообіцяв уже найближчими днями підписати указ щодо підтримки атомної енергетики. Висловив впевненність щодо можливості добудови третього та четвертого блоків ХАЕС. 

"Зараз я побачив цифри, вони дійсно не прості для українського бюджету, але є виходи. Я бачив пропозиції директора Хмельницької АЕС, де ми можемо знайти гроші,  як ми їх знайдемо і в які приблизно терміни, – розповів гарант. – Про терміни – дайте паузу, дайте все прорахувати і тоді буде винесена пропозиція і суспільство про це дізнається".

Що ж стосується податків, то і тут Зеленський обіцяв підтримку галузі як найдешевшої у виготовленні енергії та назвав атомну енергетику головним напрямком енергетичної галузі в країні.

Були й несподіванки зустрічі з атомниками, що здивували президента. "Як мені сказали, що президенти приїзджають на АЕС за два тижні до виборів на другий термін. Я цього не знав, але я радий, що приїхав, скажемо так, не з цією місією", – намагався пожартувати Зеленський. Він одразу ж запевнив, що уже найближчим часом на ХАЕС приїде прем'єр, аби детально визначитися з перспективами добудови двох блоків станції.

Говорячи про перспективи нових блоків, Зеленський зауважив, що якщо запустяться третій і четвертий блоки – впродовж будівництва і запуску в цілому по країні буде плюс 100 тисяч робочих місць. Відтак, глава держави поставив завдання розробити Стратегію розвитку атомної енергетики України з конкретними термінами виконання. Кабінет Міністрів же мусить забезпечити фінансування будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС, вирішити питання заборгованості перед Енергоатомом та вивести Компанію на вищий рівень підпорядкування державного управління.

"Керівництво країни повинно бути на всіх таких стратегічних підприємствах України, бачити, що відбувається, своїми очима. Тому я радий, що я тут", – фактично резюмував Володимир Зеленський.

Довідка. На ХАЕС працює два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Перший енергоблок ввели в експлуатацію ще 1987 року, а другий – у 2004-му. Готовність блоку №3 становить 75% та 15% – четвертого. Вже отримано ліцензію на понадпроектну експлуатацію енергоблока №1.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme