Низький старт: Чи буде кому боротися за посаду мера Хмельницького

Менше як за два місяці відбудуться місцеві вибори, та от претенденти на крісло міського голови обласного центру не поспішають втягуватися в баталії

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Низький старт: Чи буде кому боротися за…

Незважаючи на те, що за тиждень-другий розпочинається активна фаза агітаційної кампанії, у Хмельницькому політсили й потенційні кандидати на посаду міського голови не виходять на публічну арену.

Як і більшість мерів обласних центрів, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин знову висуває свою кандидатуру на виборах. Він уже про це публічно заявляв. Хто складе йому "компанію" зараз для хмельницького політикуму питання номер "раз".

міський голова Хмельницького Олександр Симчишин

Вголос про такі наміри говорив лише колишній однопартієць по "Свободі" й екс-свободівець і екс-голова облради Іван Гончар. Сам претендент на крісло мера відверто веде мову про непрофесійність команди Симчишина. Балотуватися буде з ПП "Сила і Честь" Ігоря Смешка, яка в місті набрала на минулих виборах трохи менше 7%. Активної роботи Івана Гончара дотепер не видно. Хіба він з бігбордів привітав хмельничан з Днем Незалежності та зрідка з'являвся в ефірах місцевих телеканалів.

Решта політсил, схоже, зачаїлися в очікуванні рішень пропрезидентської сили "Слуга народу". Лише так, розуміючи потенційну розстановку сил та сконцентрованість адмінресурсу можна буде стартувати, або долучатися до інших політсил, в залежності від особистості кандидата. Сильні гравці поки не з'являлися на орбіті, то ж процес вичікування затягнувся аж до вересня, а "розрішиться" все десь після першої декади.

Колись сильні у Хмельницькому та й в області загалом "батьківщинівці" поміняли свої приорітети, а заодно й виборчі амбіції. Вони вступили в негласну коаліцію з політсилою нардепа Олександра Гереги "За конкретні справи" і, як подейкують, спільно працюватимуть в районах, містах і селах, за винятком обласного центру. У соратників Юлії Тимошенко серйозно похитнулися лідерські позиції, то ж місцевий політикум, схоже, вирішив боротися за виживання тамим чином. Разом з тим, вони не ведуть поки мову про конкретну особу, яка б вийшла на старт перегонів.

Можливо, не кожен потенційний претендент на крісло мера готовий викласти чуть менше 50 тис. грн "кандидатської" застави.

Гальмівний стан зумовлюється, безумовно, й тим що жодна політсила не має потужних претендентів на посаду мера, хоча незадоволених роботою чинного міського голови Олександра Симчишина все ж назбирається неодна сотня. Вичікування може призвести до того, що стан "зарано" перетвориться на "запізно". Адже за місяць-півтора нерозкрученому кандидату навряд чи вдасться завоювати електорат без надмірної допомоги політсили, а от в обласному центрі визначити партію, яка мала б тотальну підтримку – наразі неможливо. 

До форсованих подій незрозуміло чи підключиться новий політпроект "За майбутнє", який до себе "підтягнув" аграріїв і місцеву партію "Поруч". Своєрідна гра цього об'єднання в опозицію до "Слуг народу", разом із тотальною підтримкою президента та й спільні голосування у Парламенті з його політсилою – ніяк не набуває на теренах Хмельницького визначенності. Цілком ймовірно, що й тут тривають поки домовленості із людьми Зеленського. Та й зовсім недавно нардеп і очільник нового об'єднання на теренах області Сергій Лабазюк якось неоднозначно заявив, що не варто зараз говороти про зміни, адже потрібно зберегти напрацьоване і продовжити його. Разом з тим, додамо, що до депфракції у Верховній Раді входить нардеп Олександр Герега. Цей факт також викликає більше питань, аніж відповіддей.

В останні дні з'явилися чутки про можливих кандидатів на посаду Хмельницького міського голови від пропрезидентської партії – звучить одразу два прізвища: чинний голова ОДА Дмитро Габінет та нардеп й молодший брат головного ідеолога "слуг" – Микола Стефанчук. Обидві персони з'явилися на політобрії зовсім недавно - з приходом Володимира Зеленського, й нічим особливим не "позначилися" в місті.

чинний голова ОДА Дмитро Габінет

Намісник президента до того ж неодноразово заявляв, що він представник виконавчої влади і людина команди. З чого можна робити висновок, що з власними амбіціями у нього хоч і непогано, проте рішення тут прийматиме очевидно не він. Причиною тому, можливо єй те, що сам Габінет потрапив у владу навіть не розпіареним соціальним ліфтом, а своєрідною катапультою. Пересічний викладач, який до того ж займався рекрутаціює для іноземних вишів, одномоменто став головою ОДА, не маючи найменшого досвіду в державному управлінні.

кандидат у мери Стефанчук

 Що ж до молодшого Стефанчука, то тут взагалі ситуація простіша: окрім його ще передвиборчих роликів та кількох "появ", як нардепа, в області нічого конкретнішого не було. Для виборців він залишається, здебільшого КВКшиком і викладачем з ХУУПу, а обранцем став лише на хвилі політичного бренду. Та й навіть у соцмережах останнім часом нічого цікавого й нового про свою роботу в нього немає.

Згадується й часами лікарка Оксана Бочкарьова, яка безуспішно балотувалася від "слуг" на дострокових парламентських виборах-2019 по 188-му мажоритарному округу. У 2015 році Оксана Бочкарьова балотувалася до Хмельницької обласної ради від партії "За конкретні справи". Кажуть, що цей варіант є більш імовірним, адже стане певною мірою для конкурентів неочікуваним.

Політологи вважають, що "свободівцю" Симчишину зі своїми "прихильниками" новонародженої партії з прізвищем мера, доведеться зіштовхнутися, найвірогідніше, з серйозними кандидатами яких може представити "герегівська" партія у співдружності з "Батьківщиною", або "слуги народу".

Сам чинний мер, посилаючись на різні соцопитування, стверджує, що рівень його підтримки не опускається нижче позначки 60%, а часом і сягає 80%. Олександр Симчишин переконаний, що містяни обирали й обиратимуть не політпартії, а конкретних людей. Що ж до новостворенної партії "Команда Симчишина", то він каже, що створилася вона лише через зміни в законодавстві, яке вимагає висування кандидатів від політсили. А людей, які її створили характеризує як далеких від великої політики, але є активними, дієвими, конструктивними і хочуть працювати лише в мерії.

Собі конкурентів "на горизонті" виборчої боротьби поки не бачить жодного. Політологи ж вважають таку переконаність мера у власній "вжеперемозі" є серйозною його помилкою, адже розслаблятися зарано - ці два місяці можуть мати досить цікаві "повороти" чи несподівані атаки. Та й біпартійності у висуванні не прописана в законі. Рейтинг ВО "Свобода" дасть Симчишуну падіння голосів, а от "партія імені" може додати. Чи вдасться пропетляти у цій складній ситуації – чи ще питання, яке може серйозно вдарити по результатах виборів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme