Феномен Посітка: Як молодому політику з Кам'янця вдалося стати четвертим мером-свободівцем в Україні

За результатами другого туру виборів у Кам'янці-Подільському міським головою став Михайло Посітко

Феномен Посітка: Як молодому політику з…

У Кам'янці-Подільському 15 листопада відбувся другий тур виборів міського голови. На посаду міського голови претендували самовисуванець Володимир Мельниченко та "свободівець" Михайло Посітко.

Переможцем вийшов останній – 35-річний голова Кам’янець-Подільської міської організації політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Свобода", депутат міської ради Михайло Посітко. Мельниченко програв йому, набравши в другому турі 11 001 голосів виборців – тобто 41,67%. Посітка ж підтримало 15 404 виборця, що склало 58,33% голосів.

Таким чином, Михайло Посітко став четвертим мером-свободівцем, обраним на місцевих виборах у 2020 році, склавши компанію Олександру Симчишину, за якого віддали голоси 86,83% хмельничан (що є найкращим результатом серед обласних центрів), а також меру Тернополя Сергію Надалу та меру Івано-Франківська Руслану Марцінківу.

Другий тур виборів міського голови у Кам'янці ознаменувався тим, що явка була найвищою серед міст, де відбувалися повторні вибори. Так, 15 листопада повторне голосування проходило на виборах міських голів Херсона, Луцька, Краматорська, Українки, Одеси, Сум та Камʼянця-Подільського. За даними ЦВК, середня явка на виборах міських голів становила 24%, у Кам'янці-Подільському – 34,29%.

Найбільшою ж несподіванкою другого туру мерських баталій у Кам'янці можна вважати те, що напередодні повторного голосування "виплив" факт співпраці місцевого осередку ПП "Слуга народу" з ВО "Свободою". Місцеві ЗМІ писали про заклики від новообраних депутатів міської ради, представників партії "Слуга народу"  голосувати за Посітко. Попри те, що позиція ВО "Свободи" щодо пропрезидентської політсили загальновідома – вони відкрито називали "слуг" клоунами та дегенератами, а президента – малоросом.

Що відомо про нового міського голову Кам'янця-Подільського

Новоспечений мер Кам'янця-Подільського народився 21 листопада 1985 року в місті Кам’янець-Подільський. З 2002 по 2007 рік навчався у Президентському університеті Міжрегіональної Академії управління персоналом (м. Київ), за спеціальністю "Правознавство". Отримав повну вищу освіту та здобув кваліфікацію магістра з правознавства.

Трудову діяльність розпочав у 2007 році на посаді юриста у ТОВ "Інститут державних закупівель" (м. Київ).

2008 – 2011 – фізична особа-підприємець. З 2011 по 2016 рік працював у АТ "УкрСиббанк" фінансовим консультантом, юристом в комунальному підприємстві "Тепло", юрисконсультом в ТОВ "Артемакс-ХХІ" та ТДВ "Адамс".

З квітня 2016 року працював юрисконсультом ПАТ "Гіпсовик".

Посітко разом із дружиною Іриною виховують двох доньок – 10-річну Богдану та 5-річну Софію.

Політична діяльність

Кар'єра Михайла Посітка у політиці розпочалася 2011 року з його вступу до лав ВО "Свобода". У 2012 - 2014 роках був помічником-консультантом на громадських засадах у народного депутата України від ВО "Свобода" Олександра Мирного. З липня 2014 року став головою Кам’янець-Подільської міської організації Всеукраїнське об’єднання "Свобода", а у 2015 році був обраний депутатом Кам’янець-Подільської міської ради від ВО "Свобода", де очолив фракцію цієї політичної сили.

Статки

Згідно декларації Михайла Посітка, у його власності з 2015 року перебуває торгово-офісне приміщення, магазин з надбудованим житлом площею 339,1 кв. м у Кам’янці-Подільському. З 2016 року Михайло Посітко користується земельною ділянко у Кам’янці-Подільському площею 350 кв. м, яку він орендує у Кам’янець-Подільської міської ради. Дружині декларанта належить квартира площею 80,5 кв. м у Кам’янці-Подільському, в якій, як зазначено у декларації, постійно проживає Михайло Посітко.

У власності тещі декларанта Марії Семчук з 2018 року знаходиться житловий будинок площею 52,8 кв. м та земельна ділянка площею 1665 кв. м у селі Панівці Кам’янець-Подільського району. Також жінці належить квартира площею 65,5 кв. м у Кам’янці-Подільському.

Родина користується автівкою "ЗАЗ-Daewoо Т13110" 2004 року випуску, право на водіння якого має Михайло Посітко, власником авта є дружина політика. 

Щодо статків родини Постіка, у декларації вказано, що Ірина Постіко отримала 142,6 тис. грн заробітної плати за основним місцем роботи у військовій частині А2738.

Сам Михайло Посітко у 2019 році заробив 50 тис. грн заробітної плати за основним місцем роботи у Кам’янець-Подільській міській організації ВО "Свобода". Також згідно декларації, минулого року він сплатив 5 000 гривень в рахунок зобов’язань за договором страхування на рахунок ПАТ "Граве Україна Страхування життя".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"